Hlavní navigace

Microsoft tvrdí, že Windows Vista jsou bezpečnější než XP

28. 1. 2008

Sdílet

Bezpečnostní experti Microsoftu uvedli, že za rok dostupnosti operačního systému Windows Vista byla zaznamenána pouze polovina zranitelností, než tomu bylo za první rok prodeje Windows XP.

Bezpečnostní experti Microsoftu uvedli, že za rok dostupnosti operačního systému Windows Vista byla zaznamenána pouze polovina zranitelností, než tomu bylo za první rok prodeje Windows XP.

Mezi listopadem 2006 a listopadem 2007 bylo odhaleno 66 chyb Windows Vista; na 30 přitom dosud nejsou k dispozici oficiálně vydané opravy. U Windows XP bylo za rok odhaleno 129 zranitelností, z čehož po roce nebyly dostupné záplaty na 54 z nich. Tato čísla alespoň uvedl ředitel pro bezpečnostní strategie Microsoft Jeff Jones. Austin Wilson z Microsoftu prohlásil na svém blogu věnovaném bezpečnosti Vistu za nejbezpečnější systém z rodiny Windows vůbec. Uvedl, že většina problémů, kterými se zabývají bulletiny Microsoftu o zabezpečení, navíc nijak neohrožují ty, kdo neprovozují tento operační systém v režimu správce. Jako příklad dobře navrženého řešení Wilson zmínil chráněný režim Internet Exploreru 7 (pouze ve verzi prohlížeče pro OS Vista).
Nenechte si ujít:
Získejte Windows Vista Ultimate zadarmo!

Windows Vista SP1 Release Candidate je již k dispozici ke stažení!

Pozor – Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!

V souboji s Windows XP začíná Vista nabírat dech

John Pescatore z analytické firmy Gartner uvedl, že Vista je sice skutečně oproti Windows XP v oblasti bezpečnosti významným pokrokem, nemusí to ale nic zvláštního znamenat ohledně rychlosti adopce tohoto systému. Lepším zabezpečením se chlubí dnes téměř všichni hráči na trhu, Oracle, Sun i Red Hat, takže zákazníci to vnímají jako samozřejmost.