Hlavní navigace

Microsoft umrtvuje důležitou součást ChatGPT

13. 6. 2024

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Microsoft jen pár měsíců po jeho představení končí s Custom GPT Builderem, který byl cestou, jak si přizpůsobit Copilot Pro.

Microsoft v tichosti zrušil jeden z důvodů, proč si zákazníci pořídili produkt Copilot Pro: nástroj Custom GPT Builder. Microsoft uvedl, že s GPT Builderem končí, a pokud jste si jej zakoupili, budete muset do 14. července odstranit všechna svá data. Z prohlášení společnosti vyplývá, že možnost sestavit si vlastní GPT modely, nepovažuje za uživatelskou prioritu.

Chcete Copilot+ PC?

Microsoft Copilot je v základu „neutrální“, v podstatě stejný pro všechny uživatele. Nástroj Custom GPT Builder šlo považovat za způsob, jak si ho přizpůsobit podobně, jako si můžete přizpůsobit svůj počítač: Custom GPT Builder vám umožnil vycvičit si vlastního Copilota na základě vlastních dat a s vlastním stylem. 

Svým způsobem jde o něco podobného, co Apple tento týden slíbil v souvislosti s „Apple Intelligence“: že vás bude znát a že si ho budete moci upravit podle svého uvážení. Pro Copilota však už tohle neplatí, posledním dnem pro vytvoření nových GPT bude 10. červenec.

Video ke kávě

Máte čas na rychlé a informativní video?

„Pokračujeme ve vyhodnocování naší strategie pro rozšíření Copilotu pro spotřebitele a dáváme přednost zkušenostem se základními produkty, přičemž se nadále věnujeme možnostem pro vývojáře,“ uvedl Microsoft. „Za tímto účelem přesouváme naše zaměření na GPT na komerční a podnikové scénáře a přestáváme usilovat o GPT ve spotřebitelském Copilotu.“

CS24

Microsoft uvedl, že odstraní data, která shromáždil spolu s odstraněnými modely GPT. Po 14. červenci nebude možné přistupovat ani k vytvořeným GPT.

Rozhodnutí Microsoftu však podkopává jeden z mála důvodů, proč si předplatit Microsoft Copilot Pro za 20 dolarů (550 korun) měsíčně. Copilot Pro nabízel tři zásadní výhody nad rámec základní nabídky Copilotu: přednostní přístup k novým LLM, Copilot v Office (Word, Excel, PowerPoint a OneNote) a právě nástroj Custom GPT Builder. Nyní tak zůstávají pouze první dvě.

Chcete dostávat do mailu týdenní přehled článků z Computerworldu? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů. Newslettery si můžete objednat na této stránce.

Byl pro vás článek přínosný?