Hlavní navigace

Microsoft útočí na Google Docs, nemají prý dostatečnou podporu

1. 7. 2010

Sdílet

V Microsoftu si tentokrát vzali na paškál on-line službu Google Docs, jeden z hlavních produktů konkurující kancelářskému balíku Office 2010.

Zajímavým vyjádřením na oficiální blog Microsoftu přispěla Barbara Gordonová, která má v této společnosti na starosti zákaznický servis a podporu produktů. Podle ní s příchodem další verze sady Office zároveň skončí i éra Google Docs. „Vydáním Office 2010 počátkem tohoto měsíce mi připomnělo, jak moc se [naše produkty] liší,“ píše Gordonová. „Když jste naposledy žádali Google o pomoc při obnovení ztraceného dokumentu, byli jste schopni najít číslo na podporu? Odhaduji, že nikoliv. Google prostě nemá takovou úroveň služeb.“

Gordonová neopomněla vyjmenovat různé varianty podpor, které Microsoft svým zákazníkům nabízím, například fórum, kde si uživatelé radí navzájem, telefonickou či e-mailovou podpora. V tomto směru se však od Googlu nijak zvlášť neliší. V Googlu totiž nabízejí obdobnou podporu pro platící zákazníky. Na stránkách Google Docs se dokonce uvádí, na většinu otázek je prostřednictvím e-mailu odpovězeno během jednoho pracovního dne. Neplatící uživatelé pak mohou využít nápovědy přímo v Google Docs nebo některé z diskuzí.

Google na útoky Microsoft odmítl oficiálně reagovat. Jeho mluvčí pouze poznamenal, že pro Google Docs je podpora zajišťována i od některých distributorů. Jde prý o její vyšší úroveň za cenu padesát dolarů ročně. Stejně tak mluvčí odmítl tvrzení, že by se v Google Docs nenávratně ztrácely dokumenty. Veškerá data jsou prý zálohována. Tento argument navíc označil směšný, protože hrozba ztráty dat je rozhodně vyšší právě u Office, kde probíhá jejich ukládání lokálně.

Velká rivalita mezi oběma giganty je z různých stran podporována již delší dobu. Naposledy si servítky nebrali pro změnu v Googlu. Matthew Glotzbach, jeden z výkonných představitelů společnosti, podnikům doporučil zapomenout na upgrade balíku Office na verzi 2010 a raději začít používat Google Docs v kombinaci se staršími edicemi.