Hlavní navigace

Microsoft uvolnil Service Pack 1 pro Office 2010

1. 7. 2011

Sdílet

Kancelářská sada Office 2010, jež byla oficiálně uvedena na trh před rokem, se dočkala spolu se spuštěním služby Office 365 prvního servisního balíčku.

Microsoft již dříve informoval, že SP1 pro Office 2010 bude k dispozici do konce června, takže svůj plán poměrně přesně dodržel. Jak je u servisních balíčků již zvykem, Microsoft jej zatím zpřístupnil jen pro manuální stažení a ve službě Windows update se objeví až během několika příštích měsíců. Také firmám Microsoft dává obvykle čas připravit se předem na automatické instalace servisních balíčků pro Office.

Co se týká obsahu SP1 pro Office 2010, ten zahrnuje obvyklý souhrn bezpečnostních aktualizací a oprav, stejně jako zlepšení a nové funkce. Mezi ně patří zejména vylepšení pro on-line aplikace označované jako Office Web Applications. Nově je například oficiálně podporován pro přístup k nim i přes konkurenční prohlížeč Chrome od Googlu. Microsoft také přidal nativní podporu pro IE9 pro přístup k SharePointu a Office Web Applications či možnost tisku z editačního módu on-line verze Wordu a PowerPointu.

E-mailový klient Outlook 2010 SP1 pak přidává podporu zmíněných Office 365. Kompletní seznam změn lze najít v podobě excelovského souboru na webu Microsoftu.

Uživatelé mohou v případě potřeby SP1 pro Office 2010 také odinstalovat, což je taktika, se kterou Microsoft poprvé přišel před dvěma roky spolu se SP2 pro Office 2007. K dispozici je 32bitová i 64bitová verze SP1 pro Office 2010, délka instalačních souborů je zhruba 360, respektive 440 MB.