Hlavní navigace

Microsoft uvolnil SP1 pro Windows 7

23. 2. 2011

Sdílet

Společnost Microsoft včera poměrně v tichosti uvolnila první servisní balíček pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2.

Uvedení bylo víceméně na spadnutí, protože SP1 byl dokončen a uveden do fáze RTM již v první polovině února a řada komentátorů se shodovala na tom, že jej Microsoft vydá do konce měsíce. Nicméně vzhledem k tomu, že tento service pack nepřináší žádné výrazné novinky, nevzbuzoval až takové očekávání, jako kdysi například SP1 pro Vistu nebo SP2 pro Windows XP. Sám Microsoft již s výrazným předstihem ohlašoval, že od prvního servisního balíčku pro jeho nejnovější operační systémy nelze čekat žádné převratné změny, neboť chtěl přesvědčit firmy, aby s upgradem ze starších OS nečekaly až na jeho vydání, jak dříve bývalo zvykem, ale migrovaly na Windows 7 co nejdříve.

Zákazníci, kteří si předplatili buď TechNet nebo Microsoft Software Developer Network (MSDN), mohi začít stahovat SP1 pro Windows 7  a Windows Server 2008 R2 již ve středu 16. února, ve stejný den mohly upgrade získat i společnosti, jež mají uzavřené multilicenční smlouvy. Pro ostatní je k dispozici od včerejška.

Pro klientský operační systém Windows 7 je Service Pack 1 shrnutím všech předchozích oprav a zjednodušuje tak IT pracovníkům správu koncových stanic. Novou funkcí je pak možnost využití technologie Remote FX při přístupu k virtualizovanému desktopu v datovém centru.

Service Pack 1 pro Windows Server 2008 R2 obsahuje nejen všechny dosud vydané opravy v jednom instalačním balíčku, ale také rozšíření zejména možností virtualizace díky novým funkcím Dynamic Memory a Remote FX.

Uživatelé mohou servisní balíček v české verzi získat automaticky přes službu Windows Update nebo stažením ze stránek Microsoftu.

Byl pro vás článek přínosný?