Hlavní navigace

Microsoft uvolnil technologii Hyper-V ke stažení

Microsoft zpřístupnil finální verzi virtualizačního nástroje Hyper-V pro vybrané verze serverového operačního systému Windows Server 2008.
Martin Noska 27. 6. 2008

Sdílet


Microsoft zpřístupnil finální verzi virtualizačního nástroje Hyper-V pro vybrané verze serverového operačního systému Windows Server 2008.

Technologie Hyper-V je nástrojem pro virtualizaci, který má za cíl usnadnit efektivní využití stávající infrastruktury a konsolidaci náročných úloh. Ve spojení s produktovou řadou System Center navíc zákazníkům poskytuje jednotnou sadu nástrojů pro správu fyzických i virtuálních strojů pro budování dynamičtějších datových center.

Podpora škálování v technologii Hyper-V vychází ze schopnosti pracovat s víceprocesorovými stroji a s procesory s více jádry a zvýšení kapacity operační paměti, kterou systém dokáže přiřadit jednotlivým virtuálním serverům. Díky těmto vlastnostem mohou zákazníci na jednom fyzickém stroji provozovat velký počet virtuálních serverů a využít možností rychlé migrace těchto virtuálních strojů na jiný fyzický server v případě poruchy nebo plánované odstávky. Výsledkem je úspora nákladů a minimalizace výpadků informačních systémů.

Technologii Hyper-V používá Microsoft podle svých slov na vlastních serverech již od vývojové fáze. Hyper-V zajišťuje například provoz webových stránek Microsoft.com, MSDN a TechNet. Jen server MSDN určený vývojářům a IT profesionálům zobrazí návštěvníkům v průměru 3 miliony stránek denně, v případě serveru Microsoft.com pak jde o 38 milionů zobrazených stránek každý den.

Nenechte si ujít:
Windows Server 2008 bez opony

Windows Server 2008, SQL Server 2008 a Visual Studio 2008 vstupují na trh

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém
Aby Microsoft svým zákazníkům usnadnil rozhodování o vhodnosti zavedení virtualizace v jejich prostředí, uvolnil bezplatný nástroj Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit 3.1 Beta, který umožní analyzovat stávající infrastrukturu a navrhne další možnosti postupu. Finální verze tohoto nástroje bude k dispozici v průběhu července a uživatelé ji najdou na webových stránkách http://www.microsoft.com/MAP.

Noví zákazníci a partneři společnosti Microsoft si mohou již dnes nástroj Hyper-V stáhnout na http://www.microsoft.com/Hyper-V. Zákazníci, kteří již operační systém Windows Server 2008 využívají, mohou od 8. července získat podporu technologie Hyper-V také prostřednictvím služby Windows Update.