Hlavní navigace

Microsoft uvolňuje RC verzi Internet Exploreru 9

11. 2. 2011

Sdílet

Microsoft uvolnil Release Candidate (RC) verzi Internet Exploreru 9. Ta je poslední veřejnou testovací verzí před uvedením finální podoby prohlížeče. RC verze přináší podle Microsoftu lepší zabezpečení, zvýšení výkonu prohlížeče i vylepšení uživatelského rozhraní.

"Uvedením RC verze jsme udělali poslední krok před dokončením finální verze Internet Exploreru 9. V následujících týdnech mohou vývojáři a poskytovatelé internetového obsahu začít testovat své stránky a aplikace na bezproblémovou funkčnost v Internet Exploreru 9. Zároveň mohou svým uživatelům přinést bohatší obsah nebo zajistit rychlejší přístup k informacím. Běžní uživatelé zase uvítají novinku Tracking Protection, která jim zajistí větší kontrolu nad tím, jaké informace o nich jednotlivé portály shromažďují," uvedl Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client, Microsoft ČR. Mnoho změn mezi Beta verzí a RC verzí bylo podle Microsoftu provedeno na základě zpětné vazby od uživatelů a vývojářů.

Díky optimalizacím se podařilo dále navýšit výkon nového interpreteru JavaScriptu, označovaného Chakra. Nově také RC verze podporuje geolokaci, CSS2D Transforms a HTML5 Semantic Tag či přehrává video ve formátu WebM (nutná instalace kodeku v systému Windows). Koncoví uživatelé zase mají možnost připnout si na hlavní panel Windows 7 odkaz zobrazující více otevřených webových stránek či pracovat s nástrojem Tracking Protection, který umožňuje všem uživatelům aktivněji se podílet na zabezpečení vlastních osobních informací. Základem tohoto řešení je možnost doplnit si do seznamu (Tracking Protection List) webové adresy, se kterými nechce uživatel sdílet svá data ani osobní informace.

Microsoft představil beta verzi Internet Exploreru 9 vloni v září. Do dnešního dne si tuto verzi celosvětově stáhlo přes 25 milionů uživatelů.