Hlavní navigace

Microsoft Visual Studio 2012 je k dispozici vývojářům

17. 8. 2012

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Nová vývojářská sada z dílen Microsoftu rozšiřuje podporu pro dotykové ovládání, vývoj webu a vývoj v JavaScriptu.

Vývojáři mohou novou sadu Visual Studio 2012 spolu s doprovodnou platformou .Net Framework 4.5 stáhnout z webu určeného uživatelům registrovaným v programu Microsoft Developer Network (MSDN).

Nová vývojová sada podporuje vývoj aplikací ve stylu dříve známém jako Metro (který by měl být nově označován jako moderní uživatelské rozhraní nebo prostě rozhraní Widnows 8), určeném zejména pro tablety, smartphony a podobná zařízení vybavená operačním systémem z produkce Microsoftu.

Zlepšení se dočkal i vývoj webových aplikací a přibyla možnost pohodlné editace zdrojových kódů skriptovacího jazyka Javascript a další zlepšení.

Korporátní viceprezident společnosti S. Somasegar ve středu na firemním blogu mimo jiné napsal: „Před dvěma týdny jsem oznámil, že byla vytvořena finální sestavení sady Visual Studio 2012 i platformy .Net 4.5, a že budou vývojářům k dispozici 15. srpna. Dnes je 15. srpna a já vám mohu s potěšením oznámit, že všechno je připraveno ke stahování a spuštění.“

„Sada Visual Studio 2012 přináší vývojářům produktivní a mocné prostředí, ve kterém je vývoj aplikací velmi snadný, ať už na nich pracujete sami, nebo v rámci velkého týmu s rozdělenými rolemi. Nyní můžete vyvíjet aplikace určené pro všechny naše nejnovější platformy,“ napsal dále Somasegar. „O tom, jaké aplikace byste mohli pomocí těchto nástrojů vytvářet, se můžeme pobavit v rámci oficiálního uvedení sady Visual Studio 2012, která je naplánována na 12. září.“

Vývojáři mohou kromě placených verzí získat i bezplatnou sadu označenou jako Visual Studio Express 2012 nebo bezplatnou zkušební verzi kompletní sady. Zákazníci, kteří využívají program licencí podle množství, budou moci tuto sadu stahovat od tohoto čtvrtka. Krabicové verze se do obchodů dostanou v průběhu září, ve vybraných oblastech budou některé produkty k dispozici i v elektronické formě, které bude možno stáhnout.

Současně byl aktualizován i nástroj pro práci s cloudovými službami Microsoft Azure - Windows Azure SDK for .Net z června letošního roku. A aktualizace se dočkaly i nsátroj pro vývoj v rámci kancelářské sady Office.