Hlavní navigace

Microsoft vydal aktualizaci aplikací pro Windows 8 a RT

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Microsoft v úterý oficiálně vydal aktualizace několika aplikací, které jsou součástí nejnovějších verzí systému Windows.

Windows Store - aktualizaceMicrosoft v pondělí oznámil, že konečně aktualizuje programy, které jsou uživateli kritizovány už od chvíle, kdy operační systém vyšel ve své ukázkové verzi. Aktualizace se dotkne například programů Mail, Kalendář a Lidé.

Aktualizace se týká především aplikací, které fungují na novém uživatelském rozhraní, dříve známém jako Metro, nyní jako Moderní. Aktualizace aplikací byla očekávána, už v pátek se totiž na blozích zaměřených na Microsoft začaly objevovat zprávy o tom, že nová verze aplikací přijde velmi brzy.

Update aplikací byl oficiálně spuštěn v úterý, i když na Windows Store byly nové verze dostupné již v pondělí večer. Uživatelé se tentokrát nemohou spoléhat na obvyklé automatické aktualizace, ale musí navštívit Windows Store a aktualizace si nainstalovat ručně. Jsou k nalezení v příslušné záložce v pravém horním rohu obchodu.

Tato aktualizace je první velkou změnou, která operační systémy Windows 8 a Windows RT potkala od jejich spuštění v říjnu minulého roku. Microsoft ji oznámil na svém blogu a popsal i některé změny, které na uživatele čekají. Například Mail bude mít lepší možnosti filtrování nebo bude automaticky doplňovat adresy v poli příjemce.

Uživatelé Kalendáře se budou muset rozloučit se synchronizací s Kalendářem Google. To, že Microsoft plánuje zrušit Exchange ActiveSync (EAS), oznámil již v prosinci. Google přestal podporovat EAS již na konci ledna, ovšem konec podpory se týká pouze nových zákazníků. Uživatelé, kteří již účet měli, nebo mají dokonce placený účet Google Apps, synchronizaci stále využívat mohou.

Zpočátku nebylo jisté, zda Microsoft plánuje zrušit podporu EAS pro všechny uživatele Googlu, včetně těch, kteří využívají placené účty Google Apps pro podnikání. „Pokud [Microsoft] zruší podporu pro firemní účty [Google], bude to hodně ošklivé, a to hodně rychle,“ napsal Patrick Moorhead, ředitel Moor Insights & Strategy. A zdá se, že je to přesně to, co Microsoft dělá.

„Ne, platící zákazníci Google ani ti s podnikovými účty nebudou schopni po aktualizaci synchronizovat své kalendáře,“ napsala mluvčí Microsoftu. „Budou však moci stále synchronizovat své e-maily přes EAS, protože Google od podpory zatím technicky neupustil.“

Uživatelé Windows 8 si stěžovali na kvalitu některých ze základních aplikací již od ukázkové verze nového OS. I když se nové změny setkaly většinou s nadšením, uživatelé stále mají dostatek důvodů ke stížnostem.

Aplikace Zprávy například opravena zatím nebyla,  někteří analytici si myslí, že ji Microsoft zanedbává schválně, protože chce, aby začalo více uživatelů ke komunikaci používat Skype.

Uživatelé Windows 8 mohou používat například Office i Outlook na upravené verzi operačního systému, která se více podobá Windows 7 a „klasickému“ desktopu. Uživatelé Windows RT však tuto možnost nemají a nezbývá jim nic jiného, než si vystačit s aplikacemi z Windows Store.

Byl pro vás článek přínosný?