Hlavní navigace

Microsoft vydal kritickou opravu pro Media Player

Jak již bylo oznámeno, Microsoft včera vydal 11 záplat opravujících 25 zranitelností. 9 z nich Microsoft označuje jako kritické. Záplatovány byly systémy Windows, MS Office a Exchange Server.
Pavel Houser 14. 4. 2010

Sdílet

Viz také: Microsoft v úterý opraví 25 zranitelností včetně problému s klávesou F1

Americký Computerworld doporučuje urychleně nasadit především opravu pro přehrávač Media Player a opravu ve formátu videosouboru, respektive kodeku NetShow. Útoky proti těmto zranitelnostem se již možná rychle šíří, protože k infekci počítače stačí spustit videosoubor (s audiostreamem MPEG Layer 3) obsahující malware. K tomu stačí zobrazit podvodný web nebo kliknout na odkaz v e-mailu.

Těchto dvou chyb se týkají opravy MS10-026 (určená pro všechny operační systémy s výjimkou Winndows 7 a Windows Serveru 2008 R2) a MS10-027 – ta záplatuje MediaPlayer předisntalovaný ve Windows 2000 a Windows XP.

Ačkoliv Windows 7 se nejvážnější zranitelnosti netýkají, i pro tento systém jsou určeny kritické opravy. V operačních systémech byl zalátán problém s implementací VBScriptu v Internet Exploreru (zneužitelný pomocí podvodných souborů HLP po stisknutí klávesy F1) a chyba v protokolu SMB. Záplaty byly vydány taktéž pro Publisher a Microsoft Visio.