Hlavní navigace

Microsoft vydal první bezpečnostní update Windows Phone 7

5. 5. 2011

Sdílet

Bezpečnostní aktualizace obsahuje stejné opravy, které Microsoft distribuoval před šesti týdny prostřednictvím updatu pro desktopová Windows.

To hlavní, co úterní aktualizace přináší, je ochrana proti devíti falešným SSL certifikátům, které se hackerům podařilo odcizit společnosti Comodo. „Aktualizace tyto certifikáty přesune do složky pro nedůvěryhodné vydavatele, čímž se zabrání jejich nechtěnému použití,“ uvádí Microsoft na svých stránkách. Jde o digitální certifikáty pro velké internetové služby, je mezi nimi například GMail, Yahoo či Skype. Společnost Comodo nedávno obvinila Írán, že měl na akci svůj podíl, o čemž se můžete více dočíst v článku Stojí Írán za krádeží certifikátů velkých internetových firem? na SecurityWorldu.

Podobný blacklist pro desktopové verze operačního sytému Windows (Windows XP, Server 2003, Vista, Server 2008, Windows 7 a Server 2008 R2) byl uvolněn společně s aktualizací z 23. března. Google a Mozilla vydali ochranu pro své internetové prohlížeče ještě o něco dříve. Proč přichází s opravami pro Windows Phone 7 až nyní, Microsoft nezdůvodnil.

Aktualizace zatím není dostupná pro úplně všechny uživatele mobilních Windows Phone 7. Microsoft ji ale chce ke svým zákazníkům distribuovat hned, jak bude dostupná i pro jejich smartphone. To, jak rychle se k nim dostane, prý záleží hlavně na mobilních operátorech. Po instalaci aktualizace se operační systém posune na verzi 7.0.7392.0.