Hlavní navigace

Microsoft vydává aktualizaci firmwaru Surface Pro 2

20. 1. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Společnost Microsoft vydala o víkendu aktualizaci pro tablet Surface Pro 2 opravující chyby způsobené prosincovou verzí firmwaru. Ty snižují výdrž na baterii a změnily podmínky pro přechod zařízení do režimu spánku a probuzení z něj.

Po vydání aktualizace firmwaru 10. prosince loňského roku, která tyto problémy způsobila, ji Microsoft stáhl až s určitým zpožděním, takže si ji stihli někteří uživatelé nainstalovat.

„O víkendu byla uvolněna aktualizace, která řeší nečekané přechody z režimu spánku a rychlé vybíjení baterie, které zaznamenali někteří zákazníci používající zařízení Surface Pro 2, kteří si nainstalovali prosincovou aktualizaci firmwaru,“ je mimo jiné uvedeno v oznámení agentury Waggener Edstrom Communications, která Microsoftu zajišťuje vztahy s veřejností. „Tato aktualizace by se neměla týkat zákazníků, kteří si prosincovou aktualizaci nenainstalovali,“ je uvedeno dále.

Microsoft rovněž pracuje na nové aktualizaci, která se bude naopak týkat těch uživatelů, kteří onu prosincovou vynechali. „Usilovně se snažíme poskytnout opravenou prosincovou aktualizaci těm zákazníkům, kteří si ji před jejím stažením nenainstalovali,“ je dále uvedeno v prohlášení.

Po aktualizaci z 10. prosince někteří uživatelé Surface Pro 2 hlásili, že se baterie vybíjí rychleji než dříve, že se tablety zcela nenabijí nebo že neoznamují probíhající nabíjení. Další uživatelé hlásili různé problémy s přechodem do režimu spánku nebo z něj. Zařízení se po uzavření krytu zcela vypnulo, místo aby přešlo do úsporného režimu. V některých případech zase tablet nepřešel do režimu spánku po zavření krytu.

Nebylo to poprvé, co Microsoft stáhl aktualizaci tabletu Surface. V říjnu loňského byla odvolána aktualizace na systém Windows RT 8.1 poté, co někteří majitelé tabletu Surface RT hlásili zablokování svých zařízení.

Microsoft představil Surface 2 spolu s novou verzí operačního systému Windows RT 8.1 a Surface Pro 2 s Windows 8.1 v září v New Yorku. Nová zařízení se v obchodech objevila následující měsíc. Surface Pro 2 je určen jako náhrada počítače a s příplatkovou tenkou klávesnicí se do jisté míry podobá lehkým notebookům.

S ohledem na to, že trh tabletů roste na úkor počítačů, společnost Microsoft doufá, že jí právě produkty Surface pomohou tento trend zachytit včas.