Hlavní navigace

Microsoft začne prodávat nové Surface

18. 2. 2022

Sdílet

 Autor: Microsoft
Odstartovaly předobjednávky notebooku Surface Laptop Studio a dosud nejvýkonnějšího zařízení 2v1 Surface Pro 8. Na českém trhu prodeje pro komerční i koncové zákazníky odstartují 22. února 2022.

Na konci února dorazí do České republiky nejnovější generace Microsoft Surface. Microsoft používá tento hardware jako referenční ukázku toho, co všechno se dá s jeho softwarem dělat. Do portfolia značky Surface se přidává nejvýkonnější Surface Laptop Studio a také ještě lepší a výkonnější hybrid notebooku a tabletu v podobě Surface Pro 8.

Prémiový Surface Pro 8 je kombinací dvou funkcí zařízení – tabletu a notebooku. Má klávesnici Surface Pro Signature Keyboard, jednoduše odnímatelný displej, i polohovatelný stojan Kickstand.

Chcete dostávat do mailu týdenní přehled článků z Computerworldu? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů. Newslettery si můžete objednat na této stránce.

I přesto, že je Surface Pro 8 tenký a jeho hmotnost je pouhých 891 g, na jedno nabití lze zařízení využívat až 16 hodin. Výkon dodává architektura Intel Evo spolu s čtyřjádrovým procesorem Intel jedenácté generace, s podporou až 32 GB operační paměti a SSD diskem s kapacitou až 1 TB. Součástí výbavy je také senzor okolního světla, akcelerometr, gyroskop a magnetometr.

Surface Laptop Studio má být nejvýkonnější Surface, který kdy Microsoft představil. K dispozici bude v různých konfiguracích s procesory Intel Quad Core jedenácté generace, až 32 GB paměti RAM a druhou generací grafické karty Nvidia Ampere RTX. 

Cloud22

Oba notebooky si hodně slibují od použití v tabletovém režimu, kdy se promění v dotykovou plochu pro psaní, kresbu, malování, ale i další kreativní práci. K tomu je doplňkem aktivní pero Surface Slim Pen 2, které je oproti svému předchůdci vylepšeno o haptickou odezvu.

Cena Surface Pro 8 startuje na 29 999 Kč (1 179 EUR), Surface Laptop Studio je k dispozici od 43 399 Kč (1 699 EUR). Pokud navíc koncoví zákazníci využijí předobjednávku Surface Laptop Studia u vybraných partnerů, mohou získat aktivní pero Surface Slim Pen 2 hodnotě 3 499 Kč (134 EUR) jako dárek.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.