Hlavní navigace

Microsoftu unikly informace o bezplatném upgradu na Office 2010

Na web unikly detaily o možnosti bezplatného upgradu Office 2007 na verzi 2010 pro kupující, jež si starší kancelářskou sadu koupí po 5. březnu.
Martin Noska 6. 2. 2010

Sdílet

Informaci o „Microsoft Office 2010 Technology Guarantee Programu“ poslal technologický specialista Microsoftu Charles Van Heusen na síť partnerské komunity a i když byla následně smazána, byla ještě včera k dispozici prostřednictvím cache vyhledávače Google.

Mluvčí Microsoftu odmítla tuto informaci samozřejmě oficiálně potvrdit i jakkoliv komentovat, nicméně i jiné weby jako např. Ars Technica, již informovaly o tom, že bezplatný program pro upgrade bude platný od 5. března do 30. září letošního roku.

Uživatelé konkrétně si budou moci bezplatně stáhnout odpovídající edici Office 2010 poté, co bude uvolněna, což by se mělo stát letos v červnu. Ti, kteří budou chtít získat i instalační DVD budou muset zaplatit „malý“ manipulační poplatek za doručení tohoto média.

Zatímco kupující sady Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti získají taktéž Microsoft Office 2010 pro studenty a domácnosti, majitelé licencí Office Standard 2007 budou moci získat bezplatně licenci nové edice Office pro domácnosti a firmy (Home and Business) 2010 a uživatelé edicí Office Small Business 2007 a Office Professional 2007 pak získají možnost upgradu na Office Professional 2010.

Microsoft obvykle spouští reklamu na upgrade programy několik měsíců před uvedením samotného nového produktu, aby tak neodradil uživatele od koupi dosavadní verze softwaru.

Společnost Microsoft podobné nabídky přinesla i v souvislosti s přechodem z Office 2003 na verzi 2007 pro PC a Office 2004 na 2008 pro Mac. Stejně tak tomu bylo i před uvedením Windows 7.

Minulý měsíc také Microsoft informoval o cenách nového kancelářského balíčku s tím, že neplánuje nabízet zvýhodněné aktualizace ze starších verzí. Jak jsme také včera informovali, Office 2010 jsou nyní již ve fázi RC, což je závěrečná etapa vývoje. Více viz článek Microsoft dokončil Release Candidate verzi Office 2010.