Hlavní navigace

Milovníci selfie pozor! Je tu Sony Xperia XA Ultra

17. 5. 2016

Sdílet

 Autor: Sony
Společnost Sony oznámila nový přírůstek do rodiny inovované řady mobilních telefonů Xperia X: Xperia XA Ultra.

Společnost Sony oznámila nový přírůstek do rodiny inovované řady mobilních telefonů Xperia X: Xperia XA Ultra.

Telefon zaměřený především na selfie. Díky velkému displeji s úhlopříčkou 6 palců, fotoaparátu na čelním panelu s rozlišením 16 megapixelů, snímači pro špatné světelné podmínky, až dvoudenní výdrží baterie a tenkému designu s bezokrajovým displejem je tento chytrý telefon střední třídy zajímavou volbou pro milovníky selfie.

S optickými technologiemi Sony budou vaše snímky pokaždé ostré, jasné a nerozmazané. Přisvícení vašeho selfie bleskem váš obličej v noci přirozeně prosvětlí a optická stabilizace obrazu Optical Image Stabilisation vyrovná případný pohyb či třes ruky. Pořídit selfie je nyní ještě snadnější díky funkci Hand Shutter – stačí zvednout ruku a samospoušť začne odpočítávat vteřiny, zatímco vy máte ještě čas připravit pózu a ten správný pohled do kamery. Spontánní momentky jsou také možné, a to díky hlavnímu fotoaparátu s rozlišením 21,5 megapixelu, funkci hybridního automatického ostření Hybrid Autofocus a rychlé aktivaci fotoaparátu a jeho spouště – takže od probuzení z pohotovostního režimu po zachycení snímku uplyne jen zlomek vteřiny.

Šestipalcový zakřivený bezokrajový (infinity) displej je zasazen do kovového rámu. I přes velkou úhlopříčku displeje můžete tento telefon díky tomu, že je tenký, pohodlně ovládat jednou rukou.

Xperia XA Ultra má sice velký a jasný displej, ale to jí nic neubírá na výdrži baterie. K dispozici je až dvoudenní výdrž (záleží na intenzitě užívání telefonu). Xperia XA Ultra je kompatibilní s nabíječkou Quick Charger UCH-12, která za pouhých deset minut dobije telefon na 5,5 hodin výdrže. Tu je však třeba zakoupit zvlášť.

Xperia XA Ultra bude v prodeji od července v černé a bílé barvě a v odstínu Lime Gold ve vybraných zemích. Na výběr je z celé řady krytů, včetně flipového pouzdra Style Cover Flip s funkcí automatického probuzení/uspání displeje při otevření a zavření. Style Cover Flip se nabízí v barvách sladěných s barevnou paletou telefonu Xperia XA Ultra.

Lidi, kteří rádi fotí selfie, většinou specifikace příliš nezajímají, ale pro ty ostatní: Telefon bude mít uvnitř rok starý procesor Helio p10 od společnosti MediaTek, 3 GB operační paměti RAM a 16 GB vnitřní paměti pro „úžasné“ selfie. Komu by paměť nestačila, může vložit microSD kartu. Cena zatím nebyla oznámena.