Hlavní navigace

Mini DisplayPort-HDMI kabelu hrozí zákaz

 Autor:
Redukční Mini DisplayPort-HDMI kabely už možné brzy budou muset být staženy z prodeje, nesplňujíc specifikace HDMI Org.
Petr Liška 12. 7. 2011

Sdílet

Mini DisplayPort-HDMI převodový kabel je lákavým zbožím zejména pro majitele Macbooků, kteří tak mohou snadno přehrávat videa na HD televizi či na monitoru s HDMI portem. Nyní však hrozí, že se takový kabel dostane s pultů obchodů, podle serveru TechRadar totiž HDMI Org, sdružení zaštiťující formát HDMI, rozhodlo, že nesplňuje závazné specifikace.

Respektive sdružení rozhodlo, že tyto výrobky nejsou oficiálně povoleny a neměly by být prodávány, což ale neznamená, že skutečně nepůjdou sehnat, nelze si dost dobře představit, jak by se se řady čínských výrobců mohli takovým rozhodnutím klidně řídit, když je tu poptávka.

V čem je problém? Specifikace vyžadují mít na každém konci „mužský“ HDMI konektor, kombinace HDMI a DisplayPort mužského na koncích je tak prý nepřípustná. Na jedné straně to znamená, že spousta kabelů bude muset být stažena, na druhou stranu stranu takové s „ženským“ HDMI konektorem místo mužského už nabízet možné bude, což v zásadě znamená jen komplikaci navíc. Nicméně HDMI Org zároveň dodává, že situaci ještě zváží, zřejmě se uvidí podle tlaku výrobců...