Hlavní navigace

Miniaturní Eee PC 900 s Windows XP uvedeno!

Společnost Asus tento týden uvedla na americký trh novou verzi svého miniaturního notebooku Eee PC 900 s operačním systémem Windows XP. Podívejte se, čím dalším je tento model vybaven.
Martin Noska 19. 4. 2008

Sdílet


Společnost Asus tento týden uvedla na americký trh novou verzi svého miniaturního notebooku Eee PC 900 s operačním systémem Windows XP. Podívejte se, čím dalším je tento model vybaven.

Hlavní výhodou Eee PC 900 je 8,9“ displej s rozlišením 1 024 x 600 pixelů, který dělá tento přístroj značně použitelnější, neboť starší modely Eee PC se vyznačovaly rozlišením pouze 800 x 480 bodů.

Uživatelé si mohou vybrat mezi operačním systémem Linux a Windows XP, přičemž Asus předpokládá, že modelů s Windows se prodá letos značně více, než těch Linuxových. Již nyní prodává varianty 7“ Eee PC Surf XP a 4G XP, které jsou také vybaveny operačním systémem od Microsoftu.

Nové Eee PC 900 je osazeno 1 GB operační paměti, SSD diskem o kapacitě 12 nebo 20 GB a také 1,3 megapixelovou web kamerou. Kromě Windows XP je pak na příslušných modelech k dispozici balíček Microsoft Works a také Windows Live, který sestává z internetových služeb a softwaru, zajišťujícího efektivní a bezpečné řízení světa internetu.

Cena na americkém trhu by se měla pohybovat kolem 513 dolarů, v Evropě by pak měla činit 399 eur. Windows XP by měly být na noteboocích tohoto typu nabízeny až do 30. června 2010, díky rozhodnutí Microsoftu.
Nenechte si ujít:
Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Toshiba má unikátní miniaturní notebook s váhou 779 gramů!

Everex CloudBook CE1200V: další levný mininotebook představen!

Asus představil miniaturní notebook U2E se SSD diskem

Eee PC s Windows XP získá na atraktivitě

Nezbývá tedy jen doufat, že se tento mininotebook dostane brzy i na náš trh a za příznivou cenu.

Nový model Eee PC 900.