Hlavní navigace

Miniaturní tablet od Toshiby nabídne vysoké rozlišení a stereo zvuk

15. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Toshiba
Japonská Toshiba uvádí oddělitelný notebook Satellite Click Mini 2 v 1, který je vybaven 8,9palcovým displejem či stereo zvukem.

Zařízení (v režimu tabletu) váží jen 470 gramů, přičemž jeho tloušťka činí 9,8 milimetru; hodnoty hmotnosti a tloušťky s připojenou klávesnicí jsou pak zhruba dvojnásobné. Relativně malý displej překvapí poměrně vysokým rozlišením 1 920 × 1 200 pixelů. Kromě toho nabízí technologii IPS a z toho plynoucí vysoké pozorovací úhly o hodnotě 170 stupňů ze všech směrů.

Zvuk je přehráván pomocí stereofonních reproduktorů využívajících systém Dolby Digital Plus. Hybridní tablet běží na platformě Windows 8.1 with Bing, přičemž uživatelé při jeho koupi automaticky získají roční předplatné Microsoft Office 365 Personal. K dispozici budou mít také 1 TB prostoru na cloudovém úložišti OneDrive (jinak je k dispozici flashová paměť o velikosti 32 GB, rozšiřitelná pomocí microSD karet) a 60 minut měsíčního volání skrze aplikaci Skype.

Toshiba Satellite Click Mini se na trh dostane nejdříve v bílém provedení, a to v prvním čtvrtletí roku 2015. Zlatá verze pak bude v prodeji ve čtvrtletí následujícím. Cena prozatím nebyla specifikována.

Zdroj: TZ Toshiba