Hlavní navigace

Mininotebook ASUS Eee hitem letošních Vánoc?

Firma ASUS vydala informaci o nebývalém zájmu o miniaturním Eee PC. Ten se v Americe stal nejžádanějším vánočním dárkem mezi notebooky. V souvislosti se sezónou vánočních nákupů několik velkých amerických internetových obchodů zjišťovalo, co by Američané chtěli najít pod stromečkem. Zhruba před měsícem, 14. listopadu, figuroval ASUS Eee PC na prvním místě seznamů přání amerických obchodů Amazon a CNET.
Martin Noska 19. 12. 2007

Sdílet


Firma ASUS vydala informaci o nebývalém zájmu o miniaturní Eee PC. Ten se v USA stal nejžádanějším vánočním dárkem mezi notebooky. V souvislosti se sezónou vánočních nákupů několik velkých amerických internetových obchodů zjišťovalo, co by Američané chtěli najít pod stromečkem. Zhruba před měsícem, 14. listopadu, figuroval ASUS Eee na prvním místě seznamů přání amerických obchodů Amazon a CNET.

ASUS Eee PC je v Americe natolik populární, že všechny přístroje byly okamžitě rozebrány a sklady zůstaly prázdné. Jakmile se objevil na pultech, obchody byly okamžitě zaplaveny objednávkami na vánoční sezónu. Za dva týdny od uvedení na americký trh se prodalo již deset tisíc kusů Eee PC, uvedl Sunny Han, ředitel ASUS Global Brand Center, když oznamoval prodejní výsledky v USA. Do konce tohoto roku se pak počítá s dosažením počtu 350 000 prodaných kusů a předpokládané prodeje pro příští rok se pohybují mezi 3 a 5 miliony kusů.

Úspěch tohoto notebooku ovšem není omezen pouze na Spojené státy – Eee PC si získává popularitu po celém světě. Oblíbili si ho také například uživatelé v Německu. Také v zemích, jako je Taiwan, Spojené státy a Hong Kong, byl Eee PC vyprodán ihned, jakmile se objevil na trhu, dodal Sunny Han k celosvětové popularitě Eee PC.

ASUS Eee v různých barevných variantách

Kromě toho, že si Eee PC získal oblibu na americkém spotřebním trhu, podařilo se mu proniknout také na americký vzdělávací trh. Kalifornie se pyšní velmi pokrokovým vzdělávacím systémem, a proto není divu, že si čtvrtý největší školský okrsek v Kalifornii – Fresno Unified School District – od společnosti ASUS jako první objednal 1 300 kusů Eee PC, které použije jako učební pomůcky pro studenty i učitele.
Nenechte si ujít:
Notebooky ASUS řady U - nový stupeň počítačové estetiky

Počet počítačů prodaných ve východní Evropě pronikavě roste

Výkonné notebooky s minimální hmotností nabízí Sony

Eee PC učitelům umožňuje v učebnách snadno promítat a přenášet video a hudbu. Díky tomu studentům efektivně předávají soubory, se kterými mohou na svých Eee PC ihned pracovat. Eee PC navíc získal velmi slušné hodnocení v testovacím školním provozu v září tohoto roku. Díky své odolnosti, malým rozměrům a vynikajícím možnostem přístupu na internet může Eee PC ležet na lavici mezi učebnicemi, kde je vždy po ruce.

Je jen škoda, že zájemci v České republice si Asus Eee pod stromeček nadělit zatím nemohou (pokud si jej tedy nedovezou od našich zahraničních sousedů), protože v naší zemi se začne tento mininotebook prodávat podle oficiálních informací až v prvním čtvrtletí příštího roku.

Více informací o Eee PC, včetně technických parametrů, lze najít na webu ASUSu.