Hlavní navigace

Mistrovství ČR ve videohrách: Trh esportů začíná dospívat

 Autor: © David Slouka
Největším překvapením na Mistrovství ČR ve videohrách je hlavně profesionalita celého eventu. Více než 100 lidí se stará o blaho zákazníků, od nejmladších po ty nejstarší.
David Slouka 9. 11. 2019

Sdílet

Ono už samotná jména partnerů ukazují, že mladý e-sports trh není jen nějakou obskurní zábavou skupinky světlo-nesnášejících nerdů, kteří v zatemněných sklepech tráví dny vzájemnými virtuálními nadávkami.

Vodafone se ujal hlavního partnerství celého mistrovství – a to je primárně telekomunikační firma, která se nedávno spojila s UPC, čímž získala do svého portfolia páteřní sítě. Další z partnerů jako Fortuna nebo Hyundai rovněž nepatří mezi firmy, které by své jméno spojily jen tak s někým.

Neprobádané miliardy

Jiné značky jako Alza či Semtex jsou známé podporou sportů reálných i digitálních, ani ty na mistrovství nechybí. Areál brněnského výstaviště, haly E a B, jsou důstojnou lokací pro akci, která přilákala tisíce návštěvníků; MČR je navíc propojeno s festivalem Life! A dalšími.

Až překvapivé možnosti představuje akce v oblasti networkingu. Diskuze s nadšenci a odborníky z firem jako Intel či Microsoft představuje příležitost, která se mnohým jedincům nemusí běžně naskytnout.

To vše je podtrženo atmosférou, která připomíná hokejový zápas: Skandující fanoušci vyvolávají jména svých týmů, ženou je kupředu, když se jim daří a dodávají jim optimismus, když ne. Skutečně, je až překvapující, jak postupně e-sporty dospívají a stávají se dalším miliardovým byznysem, na němž, s trochou snahy, půjde vydělávat snad ještě lépe než na televizních přenosech klasičtějších sportů.

Stejně jako u fotbalu nebo u hokeje jsou tu sponzorství, osobnosti, influenceři, sázkaři, doprovodný merchandising, vášniví fanoušci a tak dále a tak podobně.

Je to velký, rychle dospívající trh, který jen čeká na ty firmy, které dokážou jeho potenciálu využít. I proto na AI Worldu nyní zakládáme sekci, která blízce souvisí s umělou inteligencí, digitalizací, počítači a aplikacemi – sekci věnující se B2B části esportů.