Hlavní navigace

MIT bude učit o internetu věcí

26. 1. 2016

Sdílet

 Autor: Fotolia © JackF
Massachusettský technologický institut (MIT), přední americká výzkumná univerzita, nabízí nový IT kurz věnující se rychle se rozvíjejícímu fenoménu – internetu věcí (Internet of Things).

Kurzy mají zájemce úvest do samotného internetu věcí, naznačit cestu, kterou se bude dále ubírat a také jim umožnit naslouchat přednáškám od skutečných kapacit v oboru, např. Tima Bernerse-Leeho, vynálezce World Wide Webu a zakladatele konzorcia W3C.

Cyklus lekcí začíná 12. dubna, končí 24. května a na rozdíl od běžných online kurzů univerzity nenabízí možnost studia zdarma. Stojí 495 dolarů, v přepočtu téměř 12 400 Kč. Ti zájemci, kteří kurz úspěšně dokončí, však obdrží certifikát.

Dle Sanjaye Sarma, profesora strojního inženýrství, je kurz zaměřen především na profesionály v oboru, kterým není lhostejná budoucnost jejich podniků. Také řekl, že internet věcí se změní a rozvine a stane se „téměř nervovou soustavou, která bude pohánět vše, co děláme“.

Je zajímavým faktem, že studenti nepotřebují technické zázemí, aby kurz studovali a úspěšně dokončili. To se liší od doktorského programu, který internet věcí pojme více do hloubky a vezme v potaz i související témata.

Cloud22

Ač je tento kurz pro MIT poměrně novou záležitostí, není prvním svého druhu. Kromě internetu věcí nabízí také lekce o bezpečnosti a na téma big dat. Obě jsou též zaměřené především na profesionály.

MIT očekává tisíce přihlášek, počty asistentů a učitelů však hodlá navýšit dle potřeby.