Hlavní navigace

Mivvy uvádí konkurenci pro iPad s OS Windows 7

Zítra uvede společnost mivvy na český trh tablet PC s operačním systémem Windows 7 Home Premium, vybavený 1,66GHz procesorem Intel Atom a pevným diskem o kapacitě 320 GB. Výrobce tento přístroj označuje za „bratra iPadu“ a dostupný bude i v české verzi.
Martin Noska 18. 7. 2010

Sdílet

Nový tablet (na fotografii) mají dle zástupců výrobce využít nejen počítačoví nadšenci, ale také kreativci, kterým se má díky dotykovému displeji snáze a lépe pracovat. Ani v tomto případě neplatí, že by tablet byl jen čtečkou knih. Naopak mivvy mivvy touch metouch me je navržen jako plnohodnotný mobilní počítač postavený na čipové sadě Intel NM10 s procesorem Intel Atom N450 na frekvenci 1,66 GHz. Integrovaná grafická karta Intel GMA X3150 má sdílenou paměť a její jádro pracuje na 200 MHz. Velikost operační paměti RAM je 2 GB.

Pro ukládání dat je k dispozici standardní 2,5“ pevný disk (5 400 ot./min) o velikosti 320 GB. Mivvy touch me je vybaven Li-ion baterií s kapacitou 3600 mAh až pro 5 hodin provozu, Wi-Fi s podporou standardů 802.11 b/g/n. Oproti konkurenčním výrobkům, jako je právě zmiňovaný iPad, disponuje mivvy touch me třemi USB konektory, slotem na SDHC/MMC/MS karty, síťovým konektorem RJ-45, VGA-out výstupem, nebo webkamerou. S takovouto výbavou tudíž lze k přístroji připojit klávesnici, myš, externí monitor, nebo jakékoli jiné zařízení.

V základní výbavě je také program Zoner Photo Studio 12 Professional pro správu a úpravu fotografií. Volitelně lze mivvy touch me rozšířit o 3G modul podporující datové přenosy rychlostí až 7,2 Mb/s (tzn. jak HSDPA/UMTS, tak i starší EDGE/GPRS).