Hlavní navigace

MMD představuje Philips 241B7QGJ:

 Autor: MMD
Monitor byl od základu navržen tak, aby měl nejmenší možný ekologický dopad na životní prostředí
Radek Kubeš 31. 1. 2019

Sdílet

Společnost MMD uvádí na trh nový 24" Full HD monitor Philips 241B7QGJ. Tento model je novým benchmarkem pro „zelené“ monitory, nabízející ekologicky smýšlejícím profesionálům silný nástroj pro růst jejich pracovního výkonu při respektování životního prostředí. Kromě energetické úspornosti, plně recyklovatelného balení a dodržování mezinárodních ekologických standardů nabízí Philips 241B7QGJ uživatelům i celou škálu profesionálních a ergonomických řešení. K nim například patří Full HD panel s IPS technologií, SmartImage, SmartContrast a SmartResponse, USB 3.0 připojení, zabudované reproduktory a SmartErgo base.

MMD

Monitor je vyroben z lehkých plastů s 85% podílem recyklovaných plastů a má certifikaci TCO Certified Edge. Neobsahuje žádné olovo, rtuť, halogeny a PVC/BFR sloučeniny. Navíc jsou všechny části jeho těla, tj. plastové části, železný rám a balící materiál 100% recyklovatelné. Tento monitor tak podporuje kruhovou ekonomiku, přičemž pomáhá snižovat spotřebu materiálů a s tím spojené náklady. Výsledkem je získání certifikace EPEAT ecolabel od Green Electric Council, která potvrzuje zelený design a silný výkon.

Philips 241B7QGJ se hodí i do více monitorových řešení a s pomocí technologií jako jsou SmartImage, SmartContrast a SmartResponse nabízí kvalitní obraz. A protože dlouhé hodiny před monitorem unavují oči, je tento model vybaven řešeními, která pomáhají zvyšovat uživatelův komfort. Mezi ně patří matný povrch IPS panelu, LowBlue mód a Flicker-free technologie pro snížení únavy očí a ochranu před škodlivým modrým světlem, plně nastavitelný stojan SmartErgoBase a VESA držák.

PowerSensor, který rozeznává přítomnost uživatele před monitorem pomocí neškodného infračerveného světla a snižuje jas monitoru, pokud se uživatel vzdálí. Jen samotná tato inovace může ušetřit až 80 % energie. Navíc je nový Philips 241B7QGJ vybaven novým nízko energetickým podsvícením pro optimální jas s minimální spotřebou, technologií LightSensor, která sleduje okolní osvětlení a automaticky upravuje jas monitoru a hardwarovým vypínačem pro úplné odpojení od elektrické sítě. Měřená spotřeba monitoru je pouze 11 wattů dle EnergyStar 7.0 a označeni A++ podtrhuje nesrovnatelnou energetickou efektivitu.

Dostupnost a cena

Philips 241B7QGJ je na trhu za maloobchodní cenu 5 869 Kč (229 euro).