Hlavní navigace

Mobilní Outlook Web App (OWA) končí, oznámil Microsoft

14. 3. 2018

Sdílet

 Autor: © Beboy - Fotolia.com
Microsoft stanovil datum ukončení funkčnosti oblíbené mobilní aplikace pro správu e-mailů. Na to, aby se s ní „rozloučili“, mají uživatelé dva měsíce.

Microsoft ohlásil, že Outlook Web App (OWA) pro iOS a Android bude stopnuta 15. května. „Uživatelé Office 365, kteří se ji budou snažit otevřít po tomto datu, bude přesměrováni na stažení Outlooku pro iOS a Android,“ uvedla Eugenie Burrageová z marketingového týmu Microsoftu.

V dubnu bude OWA odstraněna z Apple App Storu i Google Play, načež Microsoft začne uživatele upozorňovat na konec aplikace v příslušné kampani.

Na trhu přitom byla od poloviny roku 2013 a ve své mobilní verzi nabízela stejnou funkcionalitu jako v běžném prohlížeči, tj. přístup k elektronické poště, kalendářům či kontaktům uloženým na Exchange serveru. OWA aplikace však byly dostupné pouze uživatelům se zaměstnaneckým předplatným Office 365.

Cloud22

Už od ledna 2015, kdy Microsoft zveřejnil záměr na vývoj specializovaných Outlook aplikací pro iOS a Android, ale bylo jasné, že OWA bude časem odsunuta jako nepotřebná. Nicméně jak ukazují reakce, ohlášení ukončení OWA pouhé dva měsíce předtím, než k němu skutečně dojde, vnímají mnozí uživatelé jako problematické.

Stěžují si ale nejen na nepraktický časový limit, na pochybách jsou i s tím, jak bude nová aplikace fungovat, a zda plně zastoupí praktickou OWA. Ti, kteří by s novinkou spokojeni nebyli, se budou podle Burrageové moct do prostředí OWA nadále přihlašovat, ovšem už jen skrz prohlížeč v mobilu.