Hlavní navigace

Mobilní pracovní stanice ZBook

8. 12. 2015

Sdílet

 Autor: HP
HP spojuje výkon a styl v pracovních stanicích se čtyřjádrovými procesory a certifikací Ultrabook

HP ZBook Studio s úhlopříčkou 15,6“ (39,6 cm) je výkonný stroj pro profesionály na cestách, který mění design pracovních stanic a stává se nejtenčím a nejlehčím modelem s plným výkonem, který kdy HP uvedlo na trh.

HP

Při hmotnosti začínající na 2 kg a tělu tenkém jen 18 mm je počítač HP ZBook Studio možné nakonfigurovat tak, aby vyhovoval jak potřebám byznysu, tak i lidem, kteří jsou stále v pohybu; a to díky možnosti volby paměti, procesoru, grafiky a dalších parametrů. Model obsahuje procesory Intel Core nebo Xeon, duální 1TB pevný disk HP Z Turbo Drive G2 pro celkové úložiště až 2 TB, až 32 GB ECC paměti, dvě rozhraní Thunderbolt 3, dva chladicí větráky a volitelný dotykový displej HP DreamColor v rozlišení UHD nebo FHD. Výběr profesionální grafiky NVIDIA Quadro M1000M 2 GB GDDR5 nebo Intel HD graphics 530 umožňuje počítači HP ZBook Studio, aby si poradil i s graficky náročnými operacemi.

Společnost HP také představila další tři modely mobilních pracovních stanic HP ZBook. Třetí generace produktů je proti svým předchůdcům znatelně tenčí a lehčí.

HP ZBook 15u – přináší výkon pracovní stanice za nízkou cenu a v kompaktním provedení. Díky úhlopříčce displeje15,6“ (39,6 cm) představuje kombinaci mobility a cenové dostupnosti. Tato pracovní stanice s certifikací Ultrabook může být vybavena až 32 GB paměti, profesionální grafickou kartou AMD FirePro s 2 GB vlastní paměti, pevným diskem HP Z Turbo Drive G2 s celkovým úložištěm 1,5 TB a dotykovým displejem v rozlišení FHD.

HP ZBook 15 – nová generace nejprodávanějších mobilních pracovních stanic na světě. Tento tenký, lehký a přenosný stroj byl zcela přestavěn a je nyní o 27 procent tenčí a o 7 % lehčí než předchozí generace. Pracovní staniceHP ZBook 15 s displejem o úhlopříčce 15,6“ (39,6 cm) se může pochlubit až 27% zvýšením výdrže baterie v porovnání s předchozími generacemi a je vybaven procesorem Intel Core nebo Xeon, 64 GB ECC paměti, duálním pevným diskem 1 TB HP Z Turbo Drive G2 pro celkové úložiště až 3 TB, dvěma rozhraními Thunderbolt 3, a volitelným dotykovým displejem HP DreamColor v rozlišení UHD nebo FHD.

HP ZBook 17 – pracovní stanice s displejem o úhlopříčce 17,3“ (43,9 cm) nyní nabízí až 67% prodloužení výdrže baterie a je rovněž o 25 % tenčí a o 11 % lehčí než její předchůdci. Je vybavena procesorem Intel Core nebo Xeon, až 64 GB ECC paměti, duálním pevným diskem 1 TB HP Z Turbo Drive G2 pro celkové úložiště až 4 TB, dvěma rozhraními Thunderbolt 3 a volitelným dotykovým displejem HP DreamColor v rozlišení UHD nebo FHD. Počítač ZBook 17 také nabízí podporu grafikám NVIDIA až do modelu M5000M Quadro s 8 GB vlastní paměti.

Modely HP ZBook Studio, HP ZBook 15 a 17 obsahují nové profesionální grafické karty NVIDIA Quadro, které poskytují téměř dvojnásobný výkon oproti grafikám předchozí generace. Tyto systémy také nabízejí zákazníkům možnost zvolit si z grafik Intel Iris Pro Graphics P580, Intel HD graphics P530 nebo Intel HD graphics 530.

Všechny mobilní pracovní stanice HP ZBook úspěšně absolvovaly test odolnosti a spolehlivosti MIL-STD 810G. HP ZBook-y mají také předinstalovaný software HP Remote Graphics Software pro spolupráci na dálku, HP Performance Advisor pro optimalizaci výkonu a HP Velocity pro spolehlivější a rychlou síťovou komunikaci.

K pracovním stanicím HP ZBook je nabízen i nový HP ZBook Dock s rozhraním Thunderbolt 3. Uživatelé mohou připojit až 10 zařízení najednou prostřednictvím portů včetně rozhraní Thunderbolt 3 (podporující DisplayPort 1.2, USB 3.1 Gen 2 a PCIe), čtyřikrát USB 3.0, RJ-45, VGA, combo audio a dva DisplayPorty navíc.

special_kyberutoky

Cena a dostupnost

Model HP ZBook Studio bude v České republice dostupný v lednu 2016 za ceny od 28 900 Kč bez DPH. Modely HP ZBook 15, HP ZBook 15u a HP ZBook 17 budou v České republice dostupné počátkem února 2016.