Hlavní navigace

Mobilní přístupový bod Netgear AirCard 790

 Autor: NETGEAR
AirCard 790 lze využívat v sítích mobilních operátorů napříč Evropou i Asií a přes Wi-Fi síť 802.11ac dokáže připojit až 15 uživatelů k síti 4G LTE
Radek Kubeš 28. 10. 2015

Sdílet

Netgear představil svůj nejrychlejší mobilní přístupový bod AirCard 790 Mobile Hotspot (AC790). Jedná se o první přístupový bod podporující vysokorychlostní mobilní připojení 4G LTE kategorie 6 v kombinaci s Wi-Fi konektivitou nejvyšší třídy 802.11ac. 

Netgear

Mobilní přístupový bod Netgear AirCard 790 se dokáže připojit k síti většiny telekomunikačních operátorů v Evropě i Asii a využívat všech typů datových přenosů od nejstarších typu 2G a EDGE přes 3G až po nejrychlejší LTE. Stačí jednoduše vložit micro SIM kartu mobilního operátora a ihned začít model AC790 používat – není třeba instalovat žádný speciální software, přístroj je již z výroby přednastaven pro sítě většiny mobilních operátorů. Prostřednictvím dotykového 2,4" (6,1cm) displeje či mobilní aplikace AirCard lze průběžně sledovat statistiky o využívání dat, upravovat nastavení či třeba přijímat systémová upozornění.

K modelu AC790 může být v jednom okamžiku připojeno až 15 souběžně pracujících zařízení přes Wi-Fi síť nejvyšší kategorie 802.11ac, která podporuje frekvenční pásma 2,4 GHz i 5 GHz a přenosovou rychlost až 600 Mb/s. Snadné připojení jiných zařízení zajistí samostatné WPS tlačítko. Vestavěný Li-Ion akumulátor pokryje nepřetržitý provoz po dobu až 11 hodin na jedno nabití a v pohotovostním režimu vydrží až 300 hodin. Model AC790 lze rovněž použít jako power banku a díky funkci Jump Boost dobíjet jiná mobilní zařízení. Malé a kompaktní zařízení AC790 má rozměry 110 × 68 × 15,4 milimetrů a hmotnost 136 gramů.

Uživatelé přístupového bodu AirCard 790 si mohou stáhnout i mobilní aplikaci Netgear AirCard a sledovat díky ní ve svých smartphonech a tabletech informace o LTE připojení, mobilní síti a další nastavení. Aplikace je k dispozici na portálech Apple iTunes, Google Play a Amazon Appstore.

Klíčové funkce mobilního přístupového bodu Netgear AirCard 790

 

 • Podpora mobilních sítí 2G/3G/4G LTE kategorie 6 (až 300 Mb/s).
 • Agregace přenosového pásma (až 40 MHz).
 • Provoz ve dvou frekvenčních pásmech Wi-Fi 802.11ac (2,4+5 GHz) současně.
 • Měření objemu přenesených dat.
 • Samostatná mobilní aplikace Netgear AirCard.
 • Až 11 h pracovní výdrže a 300 h pohotovostního režimu vestavěného akumulátoru.
 • Funkce Jump Boost pro dobíjení mobilních zařízení.
 • Možnost souběžného připojení až 15 samostatných Wi-Fi přístrojů.
 • Barevný dotykový 6,1cm LCD displej.
 • Wi-Fi síť pro návštěvníky.
 • Vícejazyčné administrační rozhraní.

 

Externí anténa zvýší citlivost

Aby byl výkon modelu AC790 co nejvyšší, mohou si uživatelé dokoupit tenkou externí anténu MIMO Antenna. Díky ní dosáhnou antény v AirCard 790 až o 50 % vyšší citlivosti a tedy lepšího příjmu mobilního signálu a stabilnějšího provozu mobilního internetového připojení. Instalace anténního doplňku je velmi snadná, stačí jej pouze připojit k AirCard 790 bez nutnosti instalace doplňkového softwaru nebo další konfigurace. MIMO Antenna obsahuje rovněž pevné klipy a přísavky pro pohodlné přichycení antény např. na víka notebooků.

Dokovací kolébka rozšíří funkce

Netgear AirCard 790 může snadno sloužit i jako primární zdroj připojení k internetu v domácnostech či malých kancelářích. Stačí jej připojit k dokoupitelné dokovací kolébce DC113A a zajistit tak připojení k internetu i pro zařízení, která nepodporují Wi-Fi. Kolébka je vybavena jedním gigabitovým ethernetovým portem, přes nějž AirCard 790 připojí k internetu jakýkoli stolní počítač, notebook, tiskárnu, media server, síťové úložiště (NAS) či jiné zařízení s ethernetovým portem. Kolébka DC113A navíc obsahuje i dvě zabudované MIMO antény, které pomáhají dosáhnout vyšší rychlosti datového připojení, a dva TS9 konektory pro připojení externích antén. Funkce AirCard 790 lze dále rozšířit, pokud se přes kolébku DC113A připojí k Wi-Fi routeru. AirCard 790 připojený ke kolébce DC113A může rovněž sloužit jako 4G LTE modem, který poskytne alternativní zdroj internetového připojení k Wi-Fi routeru např. v pracovní špičce nebo poslouží jako záloha v případě potřeby jiného zdroje připojení.

Cena a dostupnost

Mobilní přístupový bod Netgear AirCard 790 bude možné koupit za předpokládanou koncovou cenu 11 000 Kč s DPH. Externí anténa je již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 990 Kč s DPH, stejně jako dokovací kolébka DC113A s doporučenou cenou 2 390 Kč s DPH.