Hlavní navigace

Mobilní TV u T-Mobilu

3. 11. 2014

Sdílet

 Autor: Fotolia © stryjek
Televizní signál přes internet chce do mobilních telefonů distribuovat i T-Mobile.

Deset tisíc vybraných zákazníků T-Mobilu bude moci od listopadu v pilotním provozu vyzkoušet, jak bude fungovat jeho televize v mobilu. Podmínkou je, aby měli aktivovaný jeden z post-paid tarifů růžového operátora.

Mobilní operátor totiž připravuje pro své zákazníky novou službu digitální televize do mobilních zařízení – Mobilní T-Mobile TV. Nová služba umožní přístup k oblíbenému televiznímu vysílání odkudkoliv a kdykoliv. Mobilní aplikace podporuje standardní platformu iOS včetně nejnovějších zařízení  iPhone6 a systém Android.

Balíček programů, který je v rámci nové služby k dispozici, zahrnuje pro pilotní provoz deset vybraných programů. Služba bude dostupná  prostřednictvím datových přenosů v mobilní síti nebo Wi-Fi a dalších typů připojení i mimo síť T-Mobile. Ke každému uživatelskému účtu bude možné přiřadit dvě zařízení – například tablet a mobilní telefon.

Digitální televize umožní sledovat programy přímo v mobilním zařízení jako živé vysílání nebo také jako záznam až o 48 hodin zpětně a uchování nahraných pořadů až sedm dní. Kromě toho služba umožní pozastavení programu, nahrávání na centrální úložiště, funkce programového průvodce (EPG) a rodičovský zámek. Součástí je také zatím omezená videotéka, která se v komerčním provozu bude spolu s nabídkou programů rozšiřovat.

Cena za službu v ostrém provozu zatím není známá.