Hlavní navigace

Modelky a spodní prádlo – nejvražednější kombinace pro on-line hrozby

Most Dangerous Celebrities (Nejnebezpečnější celebrity) – to je žebříček populárních osob, který uveřejňuje společnost McAfee v souvislosti s on-line hrozbami. Letos mu vévodí Heidi Klum.
Pavel Louda 19. 9. 2011

Sdílet

Největší riziko představuje letos bývalá modelka Victoria Secret Heidi Klum, která se ale objevila v poslední době v mnoha reklamních spotech. Podvodné stránky často slibují, že uživatel zde najde její videa, obrázky nebo spořiče obrazovky.

Pokud do vyhledávače zadáte dotazy jako „Heidi Klum”, „Heidi Klum and downloads”, „Heidi Klum and screensavers”, „Heidi Klum and hot pictures”nebo Heidi Klum and videos“, 9 % vrácených odkazů povede na weby, které se snaží distribuovat malware nebo se dopouštějí jiných podvodných aktivit.

Americká herečka a  Cameron Diaz, která byla nejnebezpečnější celebritou v loňském roce, se letos umístila na 2. místě. Britský moderátor Piers Morgan na 3. místě je v tomto žebříčku nejnebezpečnějším mužem.

Letošní žebříček ukazuje, že při vyhledávání na webu hrozí největší riziko podvodných stránek v případě hereček a modelek, naopak nejbezpečnější jsou weby týkající se sportovců a zpěváků.

Internetoví podvodníci s oblibou využívají jména celebrit, aby uživatele přilákali na weby, které šíří škodlivý software nebo se snaží o jiné podvody. V letošním roce si oblíbili např. techniky využívající zkracovaných URL; tyto odkazy se virálně šíří především v sociálních sítích. Celkový podíl podvodných webů o celebritách oproti loňskému roku mírně klesl.

 

Pořadí

Celebrita

1

Heidi Klum

2

Cameron Diaz

3

Piers Morgan

4

Jessica Biel

5

Katherine Heigl

6

Mila Kunis

7

Anna Paquin

8

Adriana Lima

9

Scarlett Johansson

10

Emma Stone, Brad Pitt a Rachel McAdams