Hlavní navigace

Modely UX310 a UX510 ASUS inovuje řadu ZenBook

14. 9. 2016

Sdílet

 Autor: ASUS
ASUS uvedl na trh dva tenké a stylové notebooky ZenBook, vyrobené z pevného hliníku

13,3“ model ZenBook UX310 i 15,6“ model ZenBook UX510 nabídnou šestou generaci procesorů Intel Core i5/i7 a samostatnou grafickou kartou od Nvidia. Novinky jsou vybaveny IPS displejem s jemným Full HD rozlišením, rychlým SSD úložištěm a nechybí ani kvalitní skleněný touchpad umožňující přesné ovládání. 

ASUS

Oba nové modely UX310 i UX510 mají štíhlé, celokovové šasi se zkosenými hranami, jemně pískovaným hliníkovým povrchem na vnitřní straně v oblasti okolo klávesnice a touchpadu a broušeným hliníkovým povrchem s motivem soustředných kruhů inspirovaným zenovou filosofií řady ZenBook.

Jemný displej, vysoký výkon

Oba ZenBooky vybaveny IPS displeji s Full HD rozlišením a matně černou povrchovou úpravou odstraňující odlesky a zaručující čistý obraz bez rozptylování. Displeje nabízí široké pozorovací úhly 178 stupňů, minimální zkreslení barev i při sledování z extrémních úhlů a díky režimu ASUS Eye Care chrání vaše oči. Omezuje totiž u LCD panelu až o 30 % vyzařování modrého světla, které může poškozovat oči a při dlouhodobém používání způsobovat jejich únavu.

U notebooku ZenBook UX310 zajišťuje výkon procesor 6. generace Intel Core i5 a 8 GB operační paměti DDR4 RAM. Model UX510 obsahuje ještě výkonnější procesor Intel Core i7 také v kombinaci s 8GB operační pamětí. O kvalitní zobrazení se v případě 13,3“ modelu UX310 stará grafická karta Nvidia GT 940MX, kdežto u 15,6“ modelu UX510 jde o grafiku Nvidia GTX 950M.

Bohatá výbava jako standard

Novinky nezůstaly ochuzeny ani o oboustranný port USB typu C zajišťující vysokorychlostní přenos dat z nejnovějších a nejvýkonnějších zařízení. Prostřednictvím portu HDMI můžete pohodlně připojit monitory, TV nebo projektory. Nové ZenBooky zvládnou výkonný multitasking, plynulé přehrávání videa i rychlé spouštění aplikací. Dokážou však být také úsporné, a proto je nebudete muset příliš často nabíjet.

ZenBook UX310 i UX510 obsahují vysokorychlostní úložiště – v podobě pevného disku s kapacitou až 1 TB a jednotky SSD s kapacitou až 512 GB – které oceníte při rychlém spouštění aplikací. Spouštění systému a ukládání nebo načítání velkých souborů bude oproti tradičnímu pevnému disku nesrovnatelně rychlejší.

Podsvícená klávesnice, skleněný touchpad a kvalitní zvuk

Modely UX310 i UX510 mají kvalitní klávesnici s optimalizovaným zdvihem kláves 1,6 mm a jemným podsvícením pro snadné psaní v tmavém prostředí. Za pozornost stojí i skleněný touchpad, jenž využívá technologii, která byla vyvinuta pro dotykové displeje smartphonů a propůjčuje mu vysokou citlivost a vysokou přesnost. Touchpad je vybaven senzorem otisků prstů, který slouží k rychlému a bezpečnému přihlášení.

ZenBooky využívají zvukovou technologii ASUS SonicMaster Audio vytvořenou specializovaným týmem zvukových odborníků ze společnosti Harman Kardon. SonicMaster Audio napomáhá k dosažení jasného a silného zvuku s hlubokými basy.

Cloud22

Dostupnost a cena

ZenBook UX310 a UX510 jsou k dispozici v šedém zpracování, ZenBook UX310 je v prodeji také ve vkusné moderní zlato-růžové edici. Model Zenbook UX310 se prodává za cenu od 26 990 Kč, větší Zenbook UX510 je v prodeji za 28 990 Kč s DPH.