Hlavní navigace

Modulární tablet One Education

 Autor: One Education
Společnost jménem One Education má své sídlo v Sydney. Pracuje na novém tabletu pro děti, který je možné rozebrat doslova na díly. Jmenuje se The Infinity a vypadat by měl jako zařízení ve videu.
Adam Kencki 21. 12. 2015

Sdílet

Společnost jménem One Education má své sídlo v Sydney. Pracuje na novém tabletu pro děti, který je možné rozebrat doslova na díly. Jmenuje se The Infinity a vypadat by měl jako zařízení ve videu. 

Hned v úvodu je třeba s někým, kdo ve videu hovoří, nesouhlasit. Technologie totiž nejsou čím dál dražší, vždyť tablet je dnes možné pořídit i za 2500 korun i méně. Tohle bylo ještě před několika lety zcela nemyslitelné. K tabletu: Jedná se o modulární zařízení, které je vybaveno kamerou, Bluetooth a Wi-Fi a vůbec věcmi, které vás asi napadnou jako první. 

Uvnitř se nachází procesor se čtyřmi jádry a taktem 1,4 GHz. Displej s úhlopříčkou 8,9 palců s rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Nebyl bylo to modulární tablet, kdyby nebylo možné ho modulovat – tedy vyměňovat díly a moduly. Kromě hlavní části, kterou zde designéři nazývají Hub, a která by měla vydržet až deset let, je možné vyměňovat a postupně upgradovat: Modul s procesorem, RAM a Wi-Fi, kameru, displej, klávesnici, baterii, kryt, nabíječku. 

Tablet je plánován jako otevřený, takže uživatelé mají možnost nainstalovat na něj Android, Linux nebo třeba Windows či Chromium. K dispozici bude také Infinity OS, jehož součástí jsou různé aplikace vhodné ke studiu. Tablety by se měly začít prodávat v září 2016. Momentálně probíhá kampaň na Indiegogo, kde projekt můžete podpořit.