Hlavní navigace

MojeID má v Česku už 20 tisíc uživatelů

4. 10. 2011

Sdílet

MojeID identitu, která mimo jiné umožňuje spravovat osobní údaje na jednom zabezpečeném místě, má k začátku října více než 20 tisíc uživatelů internetu z České republiky.

Sdružení CZ.NIC službu mojeID zavedlo loni v říjnu. Své mojeID přihlašovací údaje mohou uživatelé použít na stránkách, na nichž naleznou ikony mojeID či OpenID - v České republice se v současnosti jedná o více než tři tisíce elektronických obchodů, free-mailovou službu Volný.cz, komunitní portál Líbímseti.cz nebo některá internetová média.

„Zvyšující se počet uživatelů mojeID je jasným signálem pro ty provozovatele webových služeb, kteří s jeho implementací váhají. Zavedením mojeID nejen že usnadní svým zákazníkům život na internetu, ale zároveň mohou získat nové. Spolu s tím budou mít vždy jistotu, že zákazník přihlášený přes mojeID je skutečná osoba s reálnými kontaktními údaji,“ říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

MojeID je služba, díky níž mají uživatelé českého internetu možnost používat pro přihlašování na různé internetové stránky a k různým webovým službám jednotné identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo). S využitím mojeID tak není potřeba zakládat vždy nový účet a procházet opakovaně zdlouhavým a složitým procesem registrace. MojeID je možné využívat u služeb, jejichž provozovatelé podporují i technologii OpenID.