Hlavní navigace

Motorola koupila Zecter pro mobilní streaming

Společnost Motorola Mobility, výrobce mobilních zařízení a produktů pro domácnosti, koupila společnost Zecter, která se zabývá streamováním médií. Motorola plánuje použít tyto produkty a technologii pro vylepšení svých smartphonů s OS Android.
Jan Mazal 3. 1. 2011

Sdílet

Motorola koupila Zecter pro mobilní streamingMotorola zatím nezveřejnila bližší podmínky akvizice. Zecter v současné době prodává dva produkty: ZumoDrive a ZumoCast.

ZumoCast je používán pro streamování obsahu uloženého v počítači uživatele na mobilním telefonu či tabletu. Podle výrobce může být obsah streamován přes jakékoliv připojení včetně 3G. ZumoDrive umožňuje uživatelům nahrávat obsah do cloudu a pak k němu přistupovat přes iPhone, iPad a iPod Touch, smartphony využívající Android a WebOS od Palmu.

Integrace s rozšířením pro Android

Motorola integruje produkty Zectoru do svého rozšíření pro Android – Motoblur. Dnes toto rozšíření dokáže organizovat a zobrazovat zprávy z Facebooku, MySpace a Twitteru na domovské obrazovce mobilního zařízení. Umí také najít ztracené zařízení prostřednictvím GPS.

Distribuce softwaru ZumoCast bude po dobu akvizice pozastavena. Současných uživatelů aplikace se podle prohlášení tyto změny nijak nedotknout. Zecter bude i do budoucna podporovat a vylepšovat software pro Apple iOS. Řešení ZumoDrive, které bude nadále k dispozici na ostatních platformách, se akvizice nedotkne.

Zdroj: IDG News Service