Hlavní navigace

Mozilla přesvědčuje uživatele Firefoxu k přechodu na nejnovější verzi

15. 3. 2010

Sdílet

Společnost Mozilla v minulém týdnu spustila kampaň pro přechod ze starších verzí Firefoxu na nejnovější 3.6. Definitivně také v březnu ukončí podporu verze 3.0.

Nabídka přechodu na Firefox 3.6 se během minulého týdne zobrazila uživatelům, kteří ještě zůstávají u verze 3.0 z roku 2008 nebo u verze 3.5, která byla uvolněna v loňském roce. Podobně jako u dřívějších nabídek na upgrade si uživatelé mohou vybrat okamžitou aktualizaci, připomenutí za 24 hodin a nebo odmítnutí této možnosti. I v případě nesouhlasu ovšem v budoucnu pravděpodobně Mozilla tuto nabídku uživatelům zůstávajícím u starších verzí zopakuje, neboť podobné akce bývají opakované a cílem je přesvědčit co nejvíce uživatelů k přesunu na nejnovější aktualizaci prohlížeče.

Mike Beltzner, ředitel Firefoxu, potvrdil, že nabídka přechodu se objeví po minutě od stisku poslední klávesy, díky čemuž má být zajištěno, že tato obrazovka nevyruší uživatele v nějaké důležité činnosti.

Mozilla má s přechody svých uživatelů na novější verze poměrně velký úspěch a např. Firefox 3.0, který ještě v červnu 2009 používalo 89 % celkových uživatelů Firefoxu, většina opustila a v letošním únoru tento podíl činí již jen 2 %. Současný podíl Firefoxu 3.6 je podle měření společnosti NetApplications 21 % (ze všech uživatelů Firefoxu).

Beltzner také potvrdil, že tento měsíc definitivně skončí podpora Firefoxu 3.0, neboť na konci měsíce bude uvolněna poslední aktualizace 3.0.19 a následně bude podpora ukončena. I tak se jedná o poměrně výrazné prodloužení původní doby exspirace, která měla skončit na začátku letošního roku.