Hlavní navigace

MS Office 2010 beta ke stažení už i oficiálně

18. 11. 2009

Sdílet

Microsoft na začátku týdne oficiálně uvolnil beta verzi připravovaného kancelářského balíku Office 2010, který je vyvíjen pod kódovým označením Office 14.

Od pondělí si mohou vývojáři a předplatitelé služby MSDN a TechNet stáhnout 32bitovou i 64bitovou verzi. Dostupná je verze Professional, která bude v prodeji pouze pro firmy a při nákupu většího množství licencí.

Pro širokou veřejnost Microsoft plánuje uvolnění v průběhu tohoto týdne, o čemž vás budeme na Computerworldu informovat. Ke stažení by měli být dostupné všechny verze, Home a Business, Professional a Professional Plus, jež se již v minulém týdnu dostaly do peer-to-peer sítí a na internetové servery zaměřené na ukládání souborů (např. Rapidshare). Více viz článek MS Office 2010 beta unikly na internet.

Kromě toho také Microsoft představil požadavky pro spuštění Office 2010. Kompletní přehled najdete na stránkách Technetu, ovšem požadavky jsou nízké. Pokud vám fungují 2007, tak se nemusíte ničeho bát, jen si na pevném disku uzmou více místa.

S uvolněním plné verze kancelářské sady Microsoft Office 2010 se počítá na první polovinu příštího roku přičemž velmi očekávaná je hostovaná verze s názvem Office Web Apps, která by měla být obdobou balíčku Google Apps. Microsoft chce nabídnout běžným uživatelům bezplatný přístup k on-line balíčku, firmy jej budou moci využívat za poplatek. Uživatelé díky Office Web Apps získají možnost rychle, snadno a hlavně bezplatně vytvářet dokumenty aplikací Office v okně webového prohlížeče či je sdílet s ostatními uživateli. Konkrétně se pak v této službě počítá s aplikacemi Word, PowerPoint a Excel, které tvoří jakési jádro kancelářské sady Office, a také nástrojem OneNote. Přihlásit se k testování Web Apps beta se lze z této adresy:

https://microsoft.crgevents.com/Office2010TheMovie/Content/Default.aspx?p=Home