Hlavní navigace

MS Office nyní pro tablety s Androidem

 Autor: Microsoft
V listopadu minulého roku Microsoft pro uzavřený okruh testerů s androidovými tablety zpřístupnil kancelářský balík Office. Nyní americký gigant oznámil, že je software dostupný pro širokou veřejnost.
Jiří Paleček 13. 1. 2015

Sdílet

Microsoft Office pro Android je dostupný ke stažení v e-shopu Google Play zcela zdarma pro kohokoli, kdo o něj má zájem. Preview verze balíku obsahuje aplikace Word, Excel a PowerPoint. Jak Microsoft uvádí v příspěvku na svém blogu, v rámci původního omezeného testování získali inženýři od uživatelů dostatečnou odezvu, díky které v jednotlivých aplikacích provedli řadu změn. Nyní je však potřeba, aby aplikace otestoval širší okruh lidí a bylo odzkoušeno, že jsou Office kompatibilní s co nejvíce modely tabletů s Androidem.               

Preview build Office pro Android bude fungovat na androidových tabletech s procesory ARM, které běží na verzi KitKat nebo Lollipop. Tato zařízení navíc podle specifikací na blogu Microsoftu musejí mít displeje o velikosti 7 až 10,1 palce. Nutno podotknout, že prvotní uživatelské recenze balík Office pro Android hodnotí velmi pozitivně.

 

Zdroj: Techspot