Hlavní navigace

MS Office pro iPad

23. 2. 2012

Sdílet

Ve středu se opět začaly objevovat zprávy o tom, že Microsoft zveřejní některé z aplikací balíku Office v AppStore a bude je možné instalovat do iPadu.

Na webu The Daily se objevily dva snímky s aplikací Office instalovanou v iPadu. Po poznámkovém nástroji OneNote, který již je v AppStore k dispozici, by uživatelé tabletů se systémem iOS mohli používat i Word, Excel a PowevPoint. Nové rozhraní je údajně podobné aplikaci OneNote, ale přebírá některé rysy z chystaného rozhraní Metro, které má používat systém Windows 8.


Microsoft nabídl OneNote pro iPad loni v prosinci a verzi pro iPhone letos v lednu. O možnosti verzí ostatních aplikací kancelářského balíku Office se ale zatím nezmiňoval. Podle slov The Daily má být stejná čtveřice aplikací k dispozici i v systému Windows on ARM, který bude určen pro tablety.


Podle informací zveřejněných na webu The Daily by měl být Office pro iPad k dispozici během několika týdnů. Microsoft ale do té doby ještě čeká premiéra vlastního tržiště aplikací určených pro rozhraní Metro nazvaného Windows Store. Na konci února má být také představen náhled verze systému Windows 8 pro zákazníky.

cyber23


Podle analytika Ala Hilwy ze společnosti IDC se bude jednat o testovací produkt, a proto budou všechny aplikace – včetně těch z Windows Store – k dispozici zcela zdarma. Zákazníci si tak budou moci všechno vyzkoušet a rozhodnout se až na základě vlastní zkušenosti. Proto je možno předpokládat, že Microsoft nabídne Office nejdříve pro platformu WOA a teprve až poté pro iOS.


Microsoft si tedy věří, že jeho aplikace zákazníky zaujmou. Měl by se snažit o co nejkvalitnější první verzi, protože v případě mnoha chyb a jejich následných oprav by mohl zákazníky spíš odradit než nalákat. Podle Hilwy je uvedení Office pro iPad nezbytným krokem, pokud si má Office udržet svou pozici na trhu kancelářských balíků. Čím dříve se k němu Microsoft rozhdone, tím lépe pro něj. Jedná se totiž o jeden z jeho nejvýdělečnějších produktů.

Byl pro vás článek přínosný?