Hlavní navigace

MS ve fotbale v JAR bude cílem hackerů

1. 1. 2010

Sdílet

V roce 2010 se v Jihoafrické republice bude konat mistrovství světa ve fotbale a zároveň se dvojnásobně zvýší dostupnost širokopásmového připojení. Podle Symantecu každá z těchto dvou událostí zvyšuje počítačovou kriminalitu - a v JAR letos nastanou obě. Země je mj. napojena na dva nové podmořské optické kabely.
1. 1. 2010

Britský Scotland Yard nedávno odhalil 100 kriminálních podvodů souvisejících s mistrovstvím světa.

„V předchozích letech zaznamenala společnost Symantec náhlé zvýšení úrovně nebezpečné činnosti v zemích, které zavedly rychlejší, levnější a dostupnější širokopásmové připojení,“ uvedl Gordon Love, regionální ředitel pro Afriku ve společnosti Symantec. „Z našeho výzkumu také vyplývá, že akce, jako jsou Olympijské hry a mistrovství světa ve fotbale, jsou iniciátorem online podvodů, falešných webů, phishingových útoků, útoků nevyžádané pošty a zvýšené aktivity hackerů.“

V roce 2008 se Egypt znenadání ocitl na první pozici v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA) v úrovni nebezpečné činnosti na jednoho uživatele širokopásmového připojení poté, co se připojení k Internetu stalo prioritou egyptské vlády a podstatně se zvýšil počet uživatelů širokopásmového připojení. V roce 2007 se přitom země v žebříčku úrovně nebezpečné činnosti vůbec neobjevovala.

skoleni31_1

Rusko bylo v roce 2008 v oblasti EMEA zemí s největším počtem řídicích serverů robotických sítí šířících nevyžádanou poštu. Tvořily 20 % celkového počtu a zemi patřilo třetí místo na světě. Jedním faktorů přispívajících ke zvýšení aktivity nevyžádané pošty byly podle zprávy Symantec Internet Security Threat Report (ISTR) zlepšené možnosti připojení.