Hlavní navigace

MSI GS30 Shadow – notebook transformovatelný v herní desktop

21. 9. 2014

Sdílet

 Autor: MSI/Techspot.com
Nový notebook GS30 Shadow od MSI je klasifikován jako herní systém. Přestože je stroj vybaven procesorem Intel Core i7, jeho integrovaná grafika Iris Pro (byť na integrované řešení poměrně výkonná), se s diskrétní grafickou kartou pochopitelně nedá rovnat.

GS30 Shadow však disponuje tajnou zbraní – příslušenstvím, které MSI nazývá GamingDock. Notebook má takový tvar, že přesně sedí na tomto „mini PC“ a využívá jeho dedikovanou grafickou kartu. A jakou grafiku GamingDock nabízí? To je na každém uživateli – uvnitř dokovací stanice se totiž nachází slot PCI-e x16, takže si do něj napojíte jakoukoliv kompatibilní kartu. Kromě toho jsou k dispozici porty DVI a HDMI či audio jacky.

A protože GamingDock spolupracuje s kartou dle vaší volby, znamená to, že jej postupně můžete upgradovat, abyste stále mohlli hrát nejnovější hry při nejlepším možném grafickém nastavení.

Myšlenka výrobce je taková, že hrát si můžete doma, zatímco samotný notebook si sebou můžete brát do práce, do školy či kamkoliv jinam. Zařízení disponuje 13,3palcovým displejem s rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů a může být vybaveno až 16 GB DDR3 paměti. Data jsou ukládána na dva M.2 SSD disky v řazení RAID.

Cena zatím nebyla zveřejněna. Jak notebook, tak GamingDock by se na trhu měly objevit v lednu.

Zdroj : IDG News Service