Hlavní navigace

MSI Homeplug ePower 1000HD

 Autor:
Společnost MSI představila novou sadu pro vysokorychlostní přenos dat po elektrickém vedení.
Karel Krutý 3. 12. 2010

Sdílet

Sada pro rozvod internetu po elektrickém vedení MSI Homeplug 200AV má nyní svého nástupce MSI Homeplug ePower 1000HD. Tento set, který obsahuje dvě homeplug zařízení, dokáže přenášet internet či jiná data po elektrické síti. Tradiční výhodou takového řešení je potenciální vysoká přenosová rychlost, mnohem vyšší než u běžného Wi-Fi, i možnost využít stávajících rozvodů, takže není nutné natahovat novou kabeláž. Na druhou stranu hodně záleží na kvalitě elektrických rozvodů.

MSI se chlubí, že tento nový model je přinejmenším pětkrát rychlejší než většina dosavadních modelů s maximální přenosovou rychlostí 200 Mb/s, MSI Homeplug 1000HD kit zvládne teoreticky až 1000 Mb/s. To je dostatečná rychlost pro streamování HD filmů či videa i hraní on-line her.

Další výhodou MSI Homeplug je bezpečnost, jelikož data jsou přenášena po elektrické síti a nikoli vzduchem, díky čemuž je data velmi nesnadné odchytit. Pro vyšší zajištění soukromí ale MSI navíc přidalo možnost používat 128bitového AES šifrování, které se aktivuje stiskem tlačítka.

Výrobce slibuje, že instalace by měla být velmi snadná: Jednu „krabičku“ stačí zapojit do zásuvky poblíž routeru a druhou do zásuvky u zařízení, které potřebuje připojit do sítě. Zařízení propojit dodávanými síťovými kabely a vše by mělo ihned fungovat. Není potřeba instalovat žádné ovladače a zařízení je zcela nezávislé na použitém operačním systému, takže je jedno, jestli používáte Windows, MAC nebo Linux. Dosah přenosu je až 200 metrů.

Cenu ani dostupnost MSI neuvádí.

MSI Homeplug ePower 1000HD