Hlavní navigace

MWC 2010: Osmá Motorola s Androidem

 Autor:
Americká Motorola představila na MWC telefon Quench/Cliq XT, který je již osmým mobilem této značky se systémem Android.
Jan Kovář 15. 2. 2010

Sdílet

Motorola si evidentně oblíbila mobilní operační systém Android. Na CES 2010 představila netradičně navržený Backflip s tímto systéme i další modely například pro čínský trh, nyní na Mobile World Congress svůj již osmý model s Androidem.

Motorola Quench, kterou bude v USA prodávat T-Mobile pod značkou Cliq XT, má výrobcem upravený Android 1.5 s usnadněným přístupem k sociálním sítím a podporou Adobe Flash Lite. Dotykový kapacitní displej s úhlopříčkou 3,1“ (7,7 cm) má rozlišení 320x480 bodů a telefon podporuje HSDPA sítě (High-Speed Downlink Packet Access), WiFi, nabízí a-GPS (asistovaná navigace vyžadující přístup k internetu) a 5Mpix kameru s LED přisvětlením.

Další údaje o výbavě, například procesor či velikost paměti, naneštěstí Motorola zatím nesdělila. I tak vypadá Quench jako zajímavý smartphone středí třídy pro. K dostání bude v USA již během několika týdnů, cena neznámá.

Motorola Quench

Motorola Quench