Hlavní navigace

MWC 2011: První aktualizace pro Windows Phone 7

15. 2. 2011

Sdílet

 Autor:
V průběhu roku vydá Microsoft aktualizace přinášející kopírování textu, lepší podporu multi-taskingu i Internet Explorer verze 9.

Jak velké bylo očekávání Windows Phone 7, tak razantní poté bylo zklamání z mnoha chybějících funkcí tohoto nového systému. Zvláště funkcí, které byly běžnou výbavou starších Windows Mobile. Microsoft slíbil, že v postupně vydávaných aktualizacích je doplní a podle vyjádření CEO Microsoftu Steva Ballmera z veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress 2011 v Barceloně se jich dočkáme poměrně brzo.

První update WP7 dorazí již začátkem března a přinese konečně možnost kopírování a vkládání textu, na aktualizace přinášející další opravy a funkce si však budou muset uživatelé WP7 ještě počkat. Podrobnější datum Steve Ballmer neřekl, jen že se tak stane v roce 2011.

WP7 se pravděpodobně dočká integrace s Twitterem, což doplní již v současnosti existující propojení s Facebookem. Dále přinesou aktualizace multi-tasking pro aplikace třetích stran a podporu Office dokumentů v cloudovém prostředí (SkyDrive) a také mobilní Internet Explorer verze 9, který by měl „dramaticky rozšířit webové možnosti“ telefonů s WP7. K lepšímu prohlížení webových stránek na mobilu by měla přispět hardwarové akcelerace včetně urychlování grafiky.

Chybějící podpora skutečného multi-taskingu podporujícího aplikace různých výrobců je velkou chybou WP7. Podle tvrzení Microsoftu zatím chyběla kvůli obavám o výdrž baterie. To se zřejmě nějak podařilo vyřešit, protože po budoucí aktualizaci už bude stačit podržet tlačítko „zpět“, a zobrazí se panel s běžícími aplikacemi a to i s náhledy.

Windows Phone 7