Hlavní navigace

MWC 2011: Sony Ericsson Xperia Play

7. 2. 2011

Sdílet

Po letech dohadů Sony Ericsson konečně oficiálně představí svůj herní mobilní telefon Xperia Play se systémem Android 2.3 Gingerbread.

Již od roku 2007 se objevují kusé informace o tom, že Sony Ericsson chystá herní „PlayStation“ mobil, nyní se výrobce konečně vyjádřil, že oficiálně telefon představí a to na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress 2011 ve španělské Barceloně, přesně 13. února v 18:00.

Tehdy bude sice telefon oficiálně oznámen, nicméně od výrobce již o Xperia Play (dříve Z1) několik měsíců unikají poměrně přesné informace. Formálně je to sice iniciativa anonymních zaměstnanců firmy, nicméně je těžké si představit, že by se tak odehrávalo bez posvěcení vedení.

Xperia Play nabídne velkou dotykovou obrazovku, vysouvací ovladač, který rozmístěním svých kláves nápadně připomíná Sony PlayStation Portable. Procesor bude 1GHz Qualcomm (Snapdragon), operační paměť RAM 512 MB, ROM 1 GB, úložná kapacita rozšířitelná microSD kartou a operační systém Android 2.3 (Gingerbread).

Sony Ericsson Xperia Play