Hlavní navigace

My Book Live Duo – osobní cloud od WD

12. 1. 2012

Sdílet

 Autor: WD
Společnost Western Digital představila úložiště typu osobního cloudu, díky kterému se ke svým datům dostanete jak z domácího počítače, tak z mobilních zařízení.

Cloudové úložiště nabízí buďto zvýšenou ukládací kapacitu dvoudiskového RAID systému nebo dvojitě jištěné zálohování. Při zvolení prvního typu nastavení je možno systém se dvěma disky sloučit do jednoho, takže se pak jedná v podstatě o jeden disk s maximální kapacitou. Pro zvládnutí náročných aplikací obsahuje úložiště vlastní procesor s frekvencí 800 MHz. My Book Duo zvládá čtení dat rychleji než klasický standard USB 2.0. Úložiště je k dispozici v kapacitě 4 a 6 TB.

Dvojité jištěné zálohování je druhá možnost nastavení. V tom případě úložiště neustále vytváří druhou kopii zálohy uložených dat v reálném čase. V jedné polovině kapacity se ukládají data a ve druhé polovině jejich kopie. V systému Windows můžete k zálohování využít software WD SmartWare, u Macu potom Apple Time Machine.

WD My Book a WD My Book Duo je součást řady WD My Book Live. Pokud zařízení připojíte do domácí sítě, můžete k datům na něm uloženým přistupovat odkudkoliv z domácnosti i kdekoliv ve světě prostřednictvím zabezpečeného připojení. Na PC využijete rozhraní www.WD2go.com, iPhone, iPad, iPod Touch či jakékoliv zařízení s operačním systémem Android připojíte prostřednictvím aplikace WD mobile apps.

ICTS23

Pomocí My Book Live Duo můžete načítat multimédia do jakéhokoliv multimediálního přehrávače DLNA či do tabletů a dalších mobilních zařízení. Úložiště typu osobní cloud WD My Book Live Duo je k dostání u vybraných prodejců. 4 TB verzi seženete za doporučenou cenu 519,- eur, 6 TB verzi potom za 629 eur.