Hlavní navigace

MyQ – řešení pro správu a zabezpečení tiskových úloh

Společnost Janus, výhradní distributor tiskových zařízení Kyocera Mita v České republice, uvádí na náš trh systém pro správu, zabezpečení a monitoring tiskových úloh.
Martin Noska 14. 12. 2007

Sdílet


Společnost Janus, výhradní distributor tiskových zařízení Kyocera Mita v České republice, uvádí na náš trh systém pro správu, zabezpečení a monitoring tiskových úloh.

Na základě svých předešlých zkušeností a znalosti českého trhu vyvinula společnost Janus systém MyQ, který vyplňuje mezeru v současné nabídce podobných tiskových řešení. MyQ uspokojí především zájemce z řad malých a středních firem, kteří potřebují nenáročný a přehledný systém správy tisku a nemohou vynaložit přehnaně vysoké prostředky na jeho pořízení.

MyQ řeší v podstatě tři základní požadavky uživatelů: ochranu a zabezpečení dat, úsporu prostředků vynaložených na provoz tiskových zařízení a větší pohodlí při obsluze a úsporu času zaměstnanců.

Systém MyQ je kombinací hardwaru i softwaru a při vývoji obou těchto složek se vývojáři společnosti Janus snažili jít co nejsnazší cestou, aby docílili především co největší jednoduchosti a srozumitelnosti systému z hlediska koncového uživatele. Rozměrově velice kompaktní síťově připojitelné terminály jsou dodávány ve dvou verzích, interní a externí. K terminálu je možné připojit jakoukoliv čtečku karet, klíčenek, nebo jiných identifikátorů. Nejběžnější čtečky jsou podporovány standardně (např. RFID, Mifare).
Nenechte si ujít:
Develop představuje novou řadu multifunkčních tiskových zařízení

IDC: Multifunkční zařízení v ČR postupně vytěsňují jednoúčelové tiskárny a kopírky

Xerox představil záplavu tiskových zařízení

Oki rozšiřuje armádu zařízení pro černobílý tisk

Softwarová část se skládá ze služby MyQ pro systémy MS Windows XP/2000/2003 a databáze se všemi potřebnými údaji. Celý systém má přehledné WEB rozhraní a je možné jej spravovat a konfigurovat z internetového prohlížeče odkudkoli ze sítě bez nutnosti instalace klientské aplikace. Stejně tak i tiskové ovladače mohou být nainstalovány na tiskovém serveru a nasdíleny všem uživatelům, takže není nutná individuální instalace na každém klientském počítači.