Hlavní navigace

Myš pro hráče FPS stříleček

10. 5. 2017

Sdílet

 Autor: ASUS
ASUS představil myš ROG Gladius II, nástupce populární optické herní myši ROG Gladius

Gladius II se vyznačuje ergonomickým designem pro praváky, optimalizovaným pro FPS střílečky. Je vybavena spínači Omron, jejichž odpor při stisknutí je možné nastavit přesně podle potřeb hráče. Je navíc velmi odolná s tlačítky s životností až 50 milionů kliknutí. Novinka nabízí optický senzor s rozlišením 12 000 DPI a speciální tlačítko upravující citlivost pro přesné míření. Disponuje také technologií ASUS Aura RGB s podporou Aura Sync, takže hráči mohou myš nejen ozvláštnit světelnými efekty, ale zároveň je synchronizovat s jejich dalším hardwarem od firmy ASUS.  

ASUS

Myš ROG Gladius II je herní myš optimalizovaná pro FPS střílečky, zvlášť vytvarovaná pro praváky. Je vybavena speciálními tlačítky s přizpůsobitelným odporem při kliknutí. Díky tomu si ji hráči mohou přizpůsobit přesně dle svých preferencí a zároveň prodloužit životnost myši výměnou opotřebovaných spínačů.

Gladius II používá odolné spínače Omron, které zaručují životnost minimálně 50 milionů kliknutí. V balení je navíc další dvojice kvalitních spínačů Omron japonské výroby určená pro hráče, kteří preferují vlastní styl a stisk tlačítek.

Myš je vybavena DPI přepínačem, který umožňuje okamžité přepínání mezi dvěma odlišnými úrovněmi citlivosti. DPI tlačítko umožňuje snížit parametr DPI na minimum a zaměřit cíl s větší přesností nebo se rychleji posunovat po obrazovce. Jakmile hráč toto tlačítko uvolní, DPI se nastaví zpět do svých původních hodnot. Gladius II využívá kvalitní optický senzor s 12 000 DPI zajišťující rychlost, přesnost a rozlišení potřebné pro co nejlepší herní zážitky.

Světelná technologie ASUS Aura RGB dává hráčům možnost vybírat z více než 16 miliónů barev a několika přednastavených světelných efektů tak, aby odrážely jejich vlastní styl a osobnost. Navíc je možné synchronizovat RGB osvětlení myši ROG Gladius II s dalšími produkty ASUS, které podporují technologii Aura Sync, a vylepšit tím vzhled své PC sestavy podle svých představ.

Aura Sync umožňuje uživatelům synchronizovat světelné efekty propojením herní myši Gladius II a základních desek ASUS a dalších kompatibilních komponent. Synchronizace osvětlení mezi ROG Gladius II a klávesnicí ROG Claymore lze dosáhnout dokonce pouhým stiskem klávesové zkratky ROG Sync.

Softwarový nástroj ROG Armoury dovoluje hráčům přizpůsobit světelné efekty Aura RGB, upravit výkon, nastavit citlivost myši, přenastavit tlačítka, či vytvořit profily nastavení prostřednictvím intuitivního rozhraní.

Myš ROG Gladius II je vybavena dvoumetrovým pleteným kabelem pro domácí použití a metrovým gumovým kabelem, který hráči ocení na LAN party. Tento odnímatelný design hráčům přináší snadnou správu kabelů a zároveň jim šetří starosti s deformací kabelu. Speciální mechanismus drží kabel na svém místě, zároveň však uvolněním zámečku umožňuje jednoduchým způsobem micro-USB kabel odejmout. Myš se dodává s přenosným sáčkem ROG pro praktickou ochranu myši na cesty.

Cloud22

Dostupnost a cena

Myš ASUS ROG Gladius II se v Česku a na Slovensku prodává za 2 399 Kč, resp. 94 euro s DPH.