Hlavní navigace

Na Česko se valí další vlna phishingu, útočí na Českou spořitelnu - prohlédněte si galerii

19. 1. 2015

Sdílet

 Autor: © fabioberti.it - Fotolia.com
Do redakčního elektronické pošty nám dorazil podvržený e-mail z České spořitelny. Poměrně sofistikovaně se snaží z příjemců získat kompletní přihlašovací údaje do internetového bankovnictví České spořitelny.

"Vážený zákazníku, Chtěli bychom Vám zdůraznit, že přístup do Vašeho internetového bankovnictví již brzy vyprší. Aby bylo možné i nadále využívat on-line bankovnictví, žádáme Vás o potvrzení svých údajů pomocí odkazu níže."

Dopis je podepsán jakousi Klárou Pačesovou, agentkou zákaznického servisu. Zmíněný odkaz vede na adresu makemoneywithfelixoscar.com, kde je celkem zdatně vyvedena přihlašovací stránka Servisu 24, internetového bankovnictví České spořitelny samozřejmě v korporátním designu.

Průměrně inteligentní člověk si ale všimne, že oproti originální přihlašovací stránce je na té podvržené několik řádku navíc - jako tajný kód, tvrvalé bydliště nebo datum narození - viz prinscreen v naší galerii.

Samozřejmě, pokud vám takový e-mail (nám přišel z Česká spořitelna ) přijde, nikam se nepřihlašujte.  

 „S takovými útoky se potýkají všechny banky a ani my nejsme výjimkou. Vůči klientům jsme v této oblasti transparentní a v maximální možné míře veřejnost informujeme o výskytech podvodných jednání. Klienty jsme konkrétně před tímto typem již několikrát varovali a to jak na našem webu, tak v Servisu 24,“ komentuje Pavla Kozáková z tiskového centra České spořitelny.