Hlavní navigace

Na český trh vstupuje Alcatel One Touch Idol 6030D

 Autor: Alcatel
Alcatel One Touch uvedl na český a slovenský trh první z novinek představených na letošním veletrhu MWC v Barceloně. Jedná se o smartphone s profilem 7,9 mm.
Adam Kencki 29. 4. 2013

Sdílet

Alcatel One Touch Idol 6030DAlcatel One Touch uvedl na český a slovenský trh první z novinek představených na letošním veletrhu MWC v Barceloně. Jedná se o smartphone s profilem 7,9 mm.

One Touch Idol pracuje na operačním systému Android 4.1 Jelly Bean, který nabízí jediným dotykem přístup k internetu, sociálním sítím, přehrávání filmů nebo hudby. Telefon obsahuje i mnoho vestavěných aplikací pro zábavu a sdílení. Díky funkci Dual-SIM navíc funguje jako dva telefony v jednom.

Displej telefonu kryje oleofobní vrstva, která minimalizuje množství otisků prstů na displeji. Zadní kryt, který je neodnímatelný, imituje broušený kov. Zájemci mohou vybírat ze dvou barevných variant - stříbrné a břidlicově šedé. V kategorii chytrých telefonů se 4,7palcovým displejem jde o jeden z nejlehčích (110 g) a nejtenčích telefonů (7,9 mm) na trhu.

Operační systém Android 4.1 Jelly Bean přináší přívětivé rozhraní od Googlu a řadu nových funkcí. Můžete vybírat z celé palety užitečných widgetů, jimiž lze zaplnit pět domácích obrazovek. Tím získáte rychlý přístup k vašemu Facebooku, Twitteru, e-mailu, zprávám, nebo informacím o dopravě a počasí.

Výkonný dvoujádrový 1GHz procesor s 1 GB RAM umožňuje rychlý přechod mezi aplikacemi, hraní her v HD rozlišení a zcela plynulé přehrávání videa. Smartphone díky svému výkonu zvládá multitasking – surfování na webu, prohlížení e-mailů a poslech hudby - to vše najednou, bez zpomalení systému.

Model One Touch Idol 6030D kombinuje zásluhou funkce Dual-SIM dva telefony v jednom. Intutivní rozhraní telefonu vám umožňuje zvolit si, se kterou SIM kartou chcete uskutečnit hovor a ještě před přijetím telefonátu víte, na jaké číslo vám kdo volá.

Novinka se prodává ve stříbrné a břidlicově šedé variantě za doporučenou cenu 7 990 Kč resp. 319,99 € s DPH.