Hlavní navigace

Na český trh vstupuje Asus MeMO Pad 8

16. 10. 2014

Sdílet

 Autor: Asus
Asus uvedl na český trh osmipalcový tablet MeMO Pad 8 (ME181C), který běží na operačním systému Android 4.4 KitKat, vylepšeném o rozhraní ASUS ZenUI.

Asus uvedl na český trh osmipalcový tablet MeMO Pad 8 (ME181C), který běží na operačním systému Android 4.4 KitKat, vylepšeném o rozhraní Asus ZenUI.

Díky úspornosti vydrží MeMO Pad 8 na jedno nabití devět hodin. Tablet nabídne IPS displej s HD rozlišením a široké pozorovací úhly. Zadní strana modelu MeMO Pad 8 je matná s jemnou strukturou, takže se příjemně drží a neklouže v ruce.

Cloud23

Tablet disponuje IPS displejem s úhlopříčkou 8 palců a HD rozlišením  (1280 × 800). Sklo displeje je navíc opatřeno vrstvou, která brání nechtěným otiskům prstů. V porovnání s předchozí generací je tablet kompaktnější díky rámečku tenkému jen 8 mm. Zařízení využívá 64bitový čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3745 s taktem až 1,86 GHz. Technologie Miracast umožňuje streamovat multimediální obsah z tabletu na kompatibilní externí displeje nebo televizory. Kódování zvuku CSR aptX zprostředkuje bezdrátově streamovaný zvuk do volitelných Bluetooth sluchátek.

MeMO Pad 8 obsahuje interní úložiště o kapacitě 16 GB, které lze rozšířit pomocí paměťových karet microSD s kapacitou až 64 GB. Kromě toho Asus nabízí 16 GB prostoru v cloudu na rok zdarma prostřednictvím služby WebStorage. Cena novinky, která se v Česku prodává v černé a bílé barvě, je 4 490 Kč s DPH.