Hlavní navigace

Na iPadu od Applu nebude problém provozovat Windows 7, tvrdí Citrix

1. 2. 2010

Sdílet

Firma Citrix slibuje nový virtualizační software, který umožní umístit desktop Windows 7 na nový tablet od Applu. Princip má být obdobný, jako je tomu již nyní u řešení pro iPhone.

Nová verze softwaru Citrix Reciever má umožnit na iPadu běh virtuálních Windows 7 a měla by být dostupná již v březnu, kdy Apple začne iPady dodávat na trh. Toto řešení má vycházet ze současné verze Citrix Recieveru určené pro smartphony iPhone a díky tomu by mohlo být možné iPad dobře využít i třeba v podnikovém prostředí.

Displej iPadu s rozlišením 1 024 x 768 obrazových bodů pracuje podle viceprezidenta Citrixu Chrise Flecka bez problémů s VDI XenDesktopem, přičemž aplikace Windows běží bezpečně a bez modifikací ve firemním datovém centru. Velký displej iPadu má vyřešit řadu problémů, se kterými se uživatelé potýkali při používání virtualizovaného desktopu Windows na iPhonu.

Fleck tvrdí, že iPad vypadá jako ideální koncové zařízení, které může být použito k práci a IT oddělení ve firmách na něj může umístit bez obav virtuální desktopy a aplikace. U iPhonu byl hlavním problémem nejen displej, ale i zadávání znaků. iPad kromě virtuální klávesnice na displeji umožní i připojení klasické externí hardwarové klávesnice, která pak jakékoliv psaní výrazně ulehčí.

Tato funkcionalita může být pro řadu firem zajímavá a nová verze softwaru Reciever podle Flecka může ospravedlnit nákupy těchto tabletů firmami, které by jinak těžko hledaly argumenty pro jejich pořízení. Sám o sobě totiž iPad pro využití ve firemní oblasti není zcela optimální, nicméně právě rozšíření o virtuální desktop jeho možnosti výrazně zvětší. Bližší informace o oficiální prentaci iPadu Stevem Jobsem najdete v článku Apple představil svůj tablet iPad. Je opravdu tak revoluční?