Hlavní navigace

Na OneDrive lze nyní nahrát soubor o libovolné velikosti

3. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Microsoft začal během víkendu po vzoru Dropboxu a Google Drive odstraňovat 2GB limit u své cloudové služby OneDrive, takže uživatelé nyní mohou do úložiště nahrávat jednotlivé soubory o libovolné velikosti.

V době pomalého internetového připojení a drahého úložného prostoru byly limity omezující velikost jednotlivých souborů, jež se někam nahrávaly, nutností. V současné době jsou však spíše již jen přežitkem. Microsoft proto přes víkend začal pomalu a potichu u jednotlivých účtů uživatelů odstraňovat po vzoru Dropboxu a Google Drive svůj 2GB limit. Na konci srpna produktový manažer Microsoftu Omar Shahine na oficiálním fóru UserVoice uvedl, že limit není nezbytný a jde jednoduše o starou záležitost, na jejímž odstranění odborníci Microsoftu již dlouhou dobu pracují. „Dobrou zprávou je, že na tomto problému aktivně pracujeme,“ napsal tehdy Shahine.

A o víkendu byl tento slib naplněn. Zahraniční technologické portály začaly informovat o tom, že u některých účtů byl 2GB limit pro nahrávání jednotlivých souborů odstraněn. Microsoft následně odstranění limitu oficiálně potvrdil zahraničním webovým stránkám. „Jak jsme dříve zmínili na UserVoice, začali jsme pracovat na odstranění limitu pro všechny účty na OneDrive. Proces jsme zatím začali u malého počtu uživatelů a budeme pokračovat do té doby, než bude odstraněn u všech. Více podrobností zveřejníme v blízké budoucnosti na OneDrive blogu.“ Jinými slovy – uživatelé mají být trpěliví, 2GB limit bude odstraněn již brzy.

Díky odstranění limitu jsou uživatelé samozřejmě podněcováni k tomu, aby své místo na cloudu zaplnili co nejvíce a co možná nejrychleji, což může v konečném důsledku vést až k tomu, že si předplatí na OneDrive prémiový účet. Na druhou stranu dobrou zprávou je, že Microsoft dříve v tomto roce navýšil prostor, který je uživatelům na OneDrive zdarma dostupný na 15 GB u běžných účtů a na 1 TB u účtů předplatitelů Office 365. Snížena byla také cena, již uživatelé platí za další gigabajty, které si mohou přikoupit.